قیمت ها در بازار خودرو واقعی است

سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت بیان کرد: مردم مطمئن باشند که این قیمت‌های قیمت واقعی نیست، تفاوت قیمت کارخانه و بازار نباید آنقدر باشد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: تحویل خودروسازان در این مدت نسبت به سال قبل ۳ درصد رشد داشته، یعنی با ۳۴۲ هزار تحویل خودرو اعم از تعهدات قبلی و جاری که از ابتدای سال داشتند، توانستند ۲ تا ۳ درصد رشد داشته باشند.

وی افزود: از همه این ها مهمتر تعهدات خودرو سازان که گاهاً تا ۳۰۰_۴۰۰ هزار دستگاه بوده الان مثلاً تعهدات ایران خودرو به حدود ۴۰ هزار دستگاه رسیده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت با تاکید بر اینکه ما در تولید مشکل نداریم گفت: مطمئنم با این روند تولید همه تقاضاها را پاسخ خواهیم داد، منتهی برای اینکه مردم به خودروی مورد نیازشان برسند دستور داده شده که انشاالله از این به بعد همین سیستم ثبت نام را به صورت مداوم و با برنامه انجام دهیم، یعنی مثلاً اگر در حال حاضر ماهی یک یا دو بار ثبت نام می‌شود این بشود ماهی سه بار تا مردم بتوانند در این ثبت نام‌ها شرکت کنند.

گزارش خودرو

سرقینی ادامه داد: ما وقتی اولین عرضه خودرو به صورت قرعه کشی را که انجام دادیم برای ۴۰ هزار خودرو ۴ میلیون نفر ثبت نام کردند که همه متعجب شدند، اما امروز برای ۴۰ هزار خودرو که ارائه می‌شود ۲۰۰ و اندی هزار نفر ثبت نام می‌کنند، یعنی آن عطش خوابیده است.

سرپرست وزارت صمت تاکید کرد: مردم مطمئن باشند که این قیمت‌های قیمت واقعی نیست، تفاوت قیمت کارخانه و بازار نباید آنقدر باشد، به خاطر اینکه ۲۰ تا ۳۰ هزار تعهد یک تعهد جاری است و خیلی نگران کننده نیست. روزی که خودروساز ۳۰۰ هزار تعهد داشت نگران کننده بود اما الان تعهدها در یک نرم عادی است و تولید ما هم نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: این بحث را مطرح می‌کنند که خودروها دپو می‌شود، ما در خودرو سازی یک تولید تجاری داریم و یک تولید مکانیکی، خودرو تجاری آن است که مستقیم از خط تولید به بازار می‌رود و خودروی مکانیکی آن است که تولید شده اما به دلیل قطعه‌ای که کم دارد موقتاً به کف انبار می‌رود و به مجرد تأمین قطعه تجاری سازی می‌شود.

سرقینی در پایان گفت: خوشبختانه در حال حاضر روند خوبی برقرار است و من مطمئنم اگر ثبت نام‌هایمان را بیشتر ارائه کنیم این قیمت‌ها افت می‌کند و من در این رابطه هیچ تردیدی ندارم.

انتهای پیام/ منبع: مهر

قیمت محصولات ایران خودرو دیزل اعلام شد

روحانی به وزارت صمت ماموریت داد/ لزوم ممانعت از فعالیت دلالان و سودجویان در بازار خودرو

تب بازار خودرو دوباره تند شد!/ قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک در بازار آزاد چقدر است؟

لزوم حذف سوداگران و دلالان بازار خودرو

کورس 24 ساعته قیمت ها در بازار خودرو همچنان ادامه دارد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!