براساس کدام منطق اقتصادی پراید ۱۲۰ میلیون تومان می‌شود؟

به گفته نماینده مجلس شورای اسلامی، براساس کدام منطق اقتصادی پراید ۱۲۰ میلیون تومان می‌شود؟ این توهین به ملت ایران است امیدوارم مجلس مدیریتی برای نابسامانی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فاطمه مقصودی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: آیا توجه به حاشیه‌های شخصی و یا خودنمایی‌ها و هیجان زدگی‌ها در صحبت‌ها و نطق‌های ما بعضا نمایشی و مانع کار ما نیست؟ این رفتار نمی‌گذارد ما از تفکر هیجانی به یک مبنای عمیق عملی بیندیشیم و هر چه داریم در طبق اخلاص برای رهایی مردم از این ورطه هولناک اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی که به غلفت خود مسوولین پدید آورنده آن بوده کاری کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در مورد یازدهمین دوره قوه مقننه گفت: این مجلس آخرین سرمایه نظام برای متقاعد کردن مردمی است که زیان دیدند. فکر می‌کنیم که کس دیگری می‌تواند جور ناکارآمدی‌های ما به دوش بکشد؟ ما بیش از هر زمان دیگری در رصد چشم‌های خشم و یا اگر خوشبینانه بگویم امید مردم از همه جا رانده هستیم.

مقصودی با اشاره به وضعیت صنعت خودروی ایران گفت: صنعت خودرو پس از نیم قرن حمایت همه جانبه در صورت ورود یک رقیب خارجی به ایران یک ماه هم دوام نمی‌آورد. کشورهایی مثل کره برای شکوفایی صنعت خودرو ۵ سال زمان صرف کردند نه ۵۰ سال. شعبده بازان ناجوانمرد نهایت اجحاف را در حق مردم ایران کردند. کجای دنیا قیمت یک خودرو ۲۰۰، ۳۰۰ و یا ۶۰۰ میلیون تومان می‌شود؟

دبیر اول کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در انتقاد از دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو گفت: زمانی می گفتند که این دو، کارتل اقتصادی هستند اما به گمانم اطلاق واژه کارتل به این دو شرکت اجحاف در حق واژه‌ها است. کارتل در معنای اتحاد و شرکت در جهت تصاحب بازار است. در ایجاد کارتل‌ها دولت بعضا نقشی ندارد و در یک فضای رقابتی به وجود می‌آید؛ این در حالی است که دولت ایران نیم قرن است که از ورود رقیب برای این دو شرکت جلوگیری می‌کند. اقدامات اخیر این دو شرکت در آشفته بازار اقتصادی و تنگنای اقتصادی مردم مرزهای را بی انصافی درنوردیده. کجای دنیا قیمت خودرو از کارخانه به بازار آزاد دو برابر افزایش پیدا می‌کند؟

مقصودی گفت: بعضی مسوولان اجرایی می گویند که فلان اندیشکده آمریکایی گفته است که آن قدر به دولت و ملت ایران سخت خواهد گرفت که نتایج بدی داشته باشد. فرض می‌کنیم که می خواهند چنین کاری بکند چرا مسوولان ما باید این جملات را تکرار کنند؟ آیا اقدامات موثر ما برای مقابله با حیله و ترفند رذیلانه دشمن که به تعبیر رهبری جنایت علیه بشریت است، همین است که حرف دشمن را در تربیون‌های مختلف تکرار کنیم؟

مقصودی در پایان نطق خود خطاب به قوه مجریه و کابینه دولت گفت: آیا غیر از این است که وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان دستگاه اصلی قوه مجریه در حوزه تولید و عرضه ماه‌هاست متولی ندارد؟ براساس کدام منطق اقتصادی پراید ۱۲۰ میلیون تومان می‌شود؟ این توهین به ملت ایران است امیدوارم مجلس مدیریتی برای نابسامانی داشته باشد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

فروش فوق العاده خودرو با تحویل ۱ تا ۳ ماهه توسط ایران خودرو و سایپا

افزایش ۴۵ درصدی تولید در ایران خودرو

ادغام 2 طرح ساماندهی بازار خودرو با یکدیگر

تامین ارز مورد نیاز واردات خودرو به کیش از طریق تولید ارز دیجیتال

عرضه 150 هزار دستگاه خودرو تا پایان سال 99

جلسه کمیته خودرو فردا با موضوع بررسی و مدیریت بازار برگزار می شود

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!