التهاب بازار ناشی از قصور تولیدکنندگان نیست

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر برخی آمارهای اعلامی توسط یکی از مسئولان را غیرواقعی و نادرست دانست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر اظهار کرد: در کل بنا به آمار موجود که مستمراً به مراجع مختلف ارسال می‌گردد. مجموع تولید پنج ماهه اول سال جاری تایرهای باری- اتوبوسی صنعت تایر ایران، ۳۲۵ هزار و ۵۰۰ حلقه بود است. این در حالی است که کل مصرف سالیانه تایر سنگین کشور در شرایط جاری از ۲.۵ میلیون حلقه فراتر نمی‌رود. بنابراین مشخص نیست که مبنای آمار ارائه شده مقام مذکور چیست و از کجا آمده است؟!

وی افزود: ضمن آنکه در سال گذشته با خروج صدها میلیون دلار ارز از کشور حدود ۲۰۰ هزار تن تایر وارد کشور شده که به تنهایی حدود ۷۰درصد کل مصرف یکسال تایر کشور است و کسی از آن سخن نمی‌گوید؛ مشخص نیست این انبوه تایر وارد شده به کجا رفته و ظاهراً علاقه‌ای به پیگیری آن‌ها در گفت‌وگوهای خبری و اظهارات مسئولان محترم دیده نمی‌شود.

این مقام صنفی با اشاره به اینکه مجموع تولید تایر انواع خودرو اعم از سبک، سنگین، کشاورزی و صنعتی صنعت تایر کشور در پنج ماهه گذشته حدود ۱۰ میلیون حلقه بوده است، گفت: این میزان تولید حدود ۲۸درصد به نسبت سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر تصریح کرد: متأسفانه علیرغم این همه تلاش و کوشش خستگی‌ناپذیر دست‌اندرکاران صنعت تایر برای افزایش مستمر تولید آن هم در شرایط سخت حاصل از تحریم‌ها، کم توجهی‌های مبذوله به موانع و مشکلات این صنعت، برخی از مسئولان به جای تشویق صنعت‌گران و حمایت از صنعت برای رفع موانع و تنگناها مداوماً انگشت اتهام را به سوی آنان گرفته تا کم‌کاری‌ها و ناتوانی در کنترل بازار و عوامل موثر بر افسار گسیخته شدن قیمت‌ها در سطح بازار را به گردن تولیدکنندگان بیاندازند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!