پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نسخه مسابقه‌ای اپل آسترا

آسترا با قیمت ۱۰۸ هزار دلار ،پا به میدان می‌گذارد

مدل مسابقه‌ای آسترا با عنوان TCR مخصوص سری مسابقات تورینگ TCR ، رونمایی شد.این ماشین جدید اپل در خلال برگزاری مسابقات بین‌المللی تورینگ TCR ( مسابقات اتومبیل‌رانی تورینگ) و در رویداد ژولز تاچینی Jules Tacheny در شهر مِته بلژیک پرده‌برداری شده است. آسترا TCR ، می تواند به راحتی در مسابقات کوتاه‌مدت و بلندمدت راه دور (مانند مسابقه ۲۴ ساعته نوربرگرینگ) […]

javankhodro
دوشنبه - ۲۷ مهر ۱۳۹۴

مدل مسابقه‌ای آسترا با عنوان TCR مخصوص سری مسابقات تورینگ TCR ، رونمایی شد.این ماشین جدید اپل در خلال برگزاری مسابقات بین‌المللی تورینگ TCR ( مسابقات اتومبیل‌رانی تورینگ) و در رویداد ژولز تاچینی Jules Tacheny در شهر مِته بلژیک پرده‌برداری شده است.

آسترا TCR ، می تواند به راحتی در مسابقات کوتاه‌مدت و بلندمدت راه دور (مانند مسابقه ۲۴ ساعته نوربرگرینگ) به رقابت بپردازد.در زیر کاپوت این نسخه مسابقه ای آسترا ، از یک موتور توربوشارژ ۲.۰ لیتری با توان ۳۲۵ اسب بخار و گشتاور ۴۲۰ نیوتن متر  ، استفاده شده است و از وزنی معادل ۱۲۰۰ کیلوگرم برخوردار است.

نسخه مسابقه‌ای اپل آسترا

این موتور قدرتمند به یک گیربکس شش سرعته مسابقه‌ای با پدال شیفت متصل شده و قدرت را به چرخ‌های جلو انتقال می دهد.برای افزایش ثبات در هنگام تعویض معکوس دنده، این مدل آسترا به یک کلاچ دو دیسک خشک، همراه یک سیستم کلاج دوبل خودکار مجهز شده است.به کمک استفاده از دیسک‌های ترمز ۳۷۸ میلی‌متری و کالیپر ترمز ۶ پیستون در جلو، همراه با دیسک‌های ۲۶۵ میلی‌متری و کالیپر ترمز ۲ پیستونی در عقب،قدرت توقف این ماشین تضمین شده است. آسترا TCR از یک شاسی کاملا قابل تنظیم، همراه با فن‌آوری دمپر فوق-مدرن برخوردار است. بسته آیرودینامیکی شامل یک ورودی‌ هوای جلو و اسپویلر عقب قابل تنظیم هست که جهت کاهش هزینه‌ها و استاندارد سازی قطعات در تمام خودرو‌های TCR یکسان هستند.

نسخه مسابقه‌ای اپل آسترا

این ماشین در حال حاضر همراه با ویژگی‌هایی، پا به میدان می‌گذارد که انجمن بین‌المللی خودرو (FIA) از سال ۲۰۱۷، اجباری خواهد کرد، مانند مخزن سوخت ایمن ۱۰۰ لیتری. اپل با همکاری نزدیک شریک دیرینه خود کیسلینگ موتوراسپرت در حال توسعه آسترا TCR است.

قیمت این ماشین، به استثنای مالیات بر ارزش افزوده ۱۰۸,۷۳۰ دلار اعلام شده است.

به نقل از پدال

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی