بازرسی به صورت دوره ای از جایگاه ها و نازل‌های CNG انجام می شود

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور بیان کرد: به منظور جلوگیری از وقوع انفجار در جایگاه‌های سوخت،جایگاه و نازل‌های CNG به صورت دوره ای مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

همایون صالحی رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور با اشاره صحت عملکرد نازل‌های جایگاه‌های CNG مستقر در کشور گفت: در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ جایگاه CNG در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۲۰۰ جایگاه به صورت دو منظوره و زیر نظارت پخش فرآورده‌های نفتی کشور است.

وی ادامه داد: عملکرد نازل‌های CNG برای سومین سال متوالی در تهران تحت بازرسی و آزمون دوره‌ای صحت عملکرد قرار می‌گیرند تا از نظر فرسودگی و تامین تجهیزات بررسی و سپس گواهی فنی سلامت را دریافت کنند.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور افزود: به منظور جلوگیری از وقوع انفجار در جایگاه‌های سوخت،جایگاه و نازل‌های CNG به صورت دوره ای مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

صالحی بیان کرد: سال گذشته چیزی بالغ بر ۶۰۰ آزمون دوره‌ای از نازل‌های CNG در استان تهران انجام شد و این دوره امسال هم انجام می‌شود و قرار است حدود۱۴۰۰ نازل در ۱۸۵ جایگاه CNG در پایتخت مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی گفت:نظارت بر نازل ها و جایگاه‌های CNG در کشور هر ساله و در یک دوره زمانی خاص توسط سازمان ملی استاندارد انجام و ایرادات برطرف می‌شود و بعد از رفع کامل نواقص، جایگاه گواهی فنی سلامت دریافت می‌کند.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور افزود: با توجه به الزامات سازمان ملی استاندارد، صحت عملکرد نازل‌های CNG، به صورت سالیانه در سطح استان انجام می‌شود و در صورت مشاهده خطای بیش از حد مالکان جایگاه‌ها ملزم به رفع فوری نقص خواهند شد.

صالحی درخصوص تعداد انفجار‌ها طی یکسال گذشته در جایگاه‌های CNG گفت:متاسفانه از ابتدای سال ۱۲ مورد انفجار در جایگاه‌های سوخت در کشور گزارش شده است که علت بیشتر انفجار‌ها فرسودگی مخازن خودرو‌ها بوده است.

وی بیان کرد:برخی از مردم به دلیل مساعد نبودن شرایط مالی امکان تعویض مخزن فرسوده خودروی خود را ندارند و همین امر باعث انفجار می‌شود.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فروش بنزین سوپر در جایگاه ها کاهش یافته است

افزودن شدن 100 جایگاه تک سکو سی‌ان‌جی و سوخت مایع به تهران

جایگاه های سوخت CNG نیاز به حمایت دولت دارند

کاهش 50 درصدی فروش CNG در کشور

ایران بزرگ ترین تولید کننده بنزین در میان کشورهای اوپک و منطقه

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!