جریمه ماسک نزدن مسافران بر دوش تاکسیرانان

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: برخی از مسافران هنگام سوار شدن به تاکسی ماسک دارند ولی حین حرکت خودرو ماسک را از صورت برمی‌دارند که این باعث بروز مشکل برای تاکسیرانان شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران درباره اعمال جریمه تاکسیرانان بدون ماسک اظهار کرد:‌ اعمال نظارت در استفاده از ماسک از ماه‌های قبل با ساز و کار داخلی در سازمان تاکسیرانی آغاز شده بود و بر همین اساس برخوردهای لازم انجام می‌گرفت.

وی گفت: البته استفاده نکردن از ماسک تا پیش از اعلام جریمه 200 هزار تومانی توسط پلیس راهور بسیار اندک و کمتر از 5 درصد بود و در حال حاضر نیز این آمار در حد صفر رسیده است. همچنین گزارشات مردمی ارسال شده از طریق سامانه 1888 نیز مؤید همین مسأله است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران بیان کرد: در حال حاضر کد جریمه جدید توسط پلیس راهور برای اعمال جریمه رانندگان تاکسی بدون ماسک در نظر گرفته شده و اگر مسافران نیز ماسک نداشته باشند راننده جریمه خواهد شد.

گزارش خودرو

قنادان گفت:‌ متأسفانه برخی از مسافرین هنگام سوار شدن به تاکسی ماسک دارند ولی حین مسیر و حرکت تاکسی ماسک خود را در می‌آورند و این مسأله برای تاکسیرانان چالش ایجاد می‌کند.

وی اشاره کرد: از شهروندان درخواست داریم با رانندگان تاکسی همکاری داشته باشند و با توجه به اینکه واقعاً تاکسیرانان با توجه به طولانی شدن شیوع کرونا دچار آسیب‌های اقتصادی شده‌اند، جریمه شدن به دلیل استفاده نکردن مسافران از ماسک واقعاً بار دیگری بر دوش آنها است بنابر این از شهروندان خواهش مندیم که حتما حین حرکت تاکسی نیز ماسک خود را از صورت برندارند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران تصریح کرد: نباید مسأله برخورد با افراد بدون ماسک فقط برای تاکسیرانان باشد و سایر اقشار و اصناف اعمال جریمه مانند تاکسیرانان نشوند به نظرم باید سختگیری‌ها برای همه اصناف به یک اندازه باشد.

قنادان بیان کرد: رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌های پایتخت بالاتر از سایر اصناف است و خود رانندگان به موضوع پیشگیری از کرونا بسیار توجه دارند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

جریمه رانندگان تاکسی و مسافران بدون ماسک چقدر است؟

طی 3 ماه آینده 1000 دستگاه سواری کرایه ای وارد ناوگان بین شهری می شوند

وام ۶ میلیونی برای 11 هزار تاکسیران نهایی شد

برخورد با مسافربرهای غیرمجاز/ آغاز طرح گشت زنی پلیس راهور همراه با سازمان تاکسیرانی

پرداخت تسهیلات کرونایی به 12 هزار تاکسیران

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!