خودروهای بالای یک میلیاردی مشمول مالیات می شوند

طبق مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت در ارتباط با لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که در دست بررسی و تصویب هیات دولت بوده، خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

براساس پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که در کمیسیون اقتصاد دولت به تصویب رسیده و مراحل بررسی نهایی در هیات وزیران را طی می‌کند وضعیت اخذ مالیات از خودرو مشخص شد.

براساس مصوبه این کمیسیون، کلیه مالکان (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) انواع خودروهای سواری و وانت 2 کابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندان کمتر از 18 سال و محجور تحت تکفل که در پایان هرسال مجموع ارزش آنها بیش از 10 میلیارد ریال باشد، به شرح زیر مشمول مالیات سالانه خودرو خواهند بود.

– تا مبلغ 15 میلیارد ریال نسبت به مازاد 10 میلیارد ریال یک درصد

– تا مبلغ 30 میلیارد ریال نسبت به مازاد 15 میلیارد ریال دو درصد

– تا مبلغ 45 میلیارد ریال نسبت به مازاد 30 میلیارد ریال سه درصد

– نسبت به مازاد 45 میلیارد ریال چهار درصد

تبصره 1- مأخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این ماده، قیمت روز انواع خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن است که توسط سازمان مالیاتی کشور تا پایان دیماه هرسال برای اجرا در همان سال تعیین و اعلام می شود. مأخذ مزبور برای انواع خودرو که بعد از اعلام سازمان و تا پایان سال تولید یا وارد می شوند، بلافاصله پس از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور تعیین و اعلام خواهد شد.

این در حالی است که وزارت اقتصاد درباره این موضوع در پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، پیشنهاد داده بود که مالیات از خودروهای بالای بیش از 5 میلیارد ریال اخذ شود. همچنین بالاترین پله مالیاتی برای خودروهای مازاد 40 میلیارد ریال بود و قرار بود از این خودروها 5 درصد مالیات اخذ شود.

تعرفه دریافت مالیات

انتهای پیام/ منبع: فارس

روحانی به وزارت صمت ماموریت داد/ لزوم ممانعت از فعالیت دلالان و سودجویان در بازار خودرو

دریافت مالیات از محتکران، میزان عرضه خودرو را افزایش می دهد

جایگاه داران سوخت مشمول مالیات بر ارزش افزوده شدند

مالیات از جولان دلالان در بازار جلوگیری می کند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!