انحصار در خرید قطعات خودرو عاملی فسادزا

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، وجود انحصار در خرید قطعات خودرو یکی از عوامل ایجاد فساد بوده نهاد های نظارتی و امنیتی باید اشراف کاملی نسبت به ارزش قطعات داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سید جواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره ی فساد در بخش تامین قطعات خودرو گفت: یکی از نکاتی که در این عرصه می توان مطرح کرد بحث انحصار در خرید قطعات هست، یکی از مشکلات این بخش مسئله ی واردات است که دست افراد محدودی است که این مقوله حتما فساد را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: بومی سازی در نهضت قطعه سازی داخل می تواند عمده ای از مشکلات را حل کند ، گام هایی برداشته شده است امیدواریم گام های بلند تری برداشته شود.

گزارش خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص اثرات فساد در تامین قطعات اشاره کرد، این مسئله همچنین بدلیل عدم وجود شفافیت در قیمتی که بدست خودروساز می رسد موجب افزایش بهای تمام شده خودرو نیز می گردد.

حسینی کیا همچنین عدم اشراف اطلاعاتی را یکی دیگر از عوامل فسادزا در بخش تامین قطعات خودرو برشمرد و اشاره کرد: نهاد های نظارتی و امنیتی باید اشراف کاملی نسبت به ارزش قطعات داشته باشند همچنین قیمت گذاری توسط شورای رقابت برمبنای این اشراف اطلاعاتی صورت گیرد.

نماینده مردم سنقر استان کرمانشاه ضمن تایید این که “طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک ” با ایجاد شفافیت می تواند بستری برای اشراف نهاد های نظارتی ایجاد کرده و به مبارزه با فساد در این حوزه کمک کند، اشاره کرد که البته باید حریم اطلاعاتی وارد کنندگان قطعات و مواد اولیه تحریمی حفظ شود تا دشمن نتواند از این شفافیت اطلاعاتی سوء استفاده نماید.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

خودرو به عنوان یک کالای سرمایه ای مطرح است نه مصرفی!

فصل تغییر در راه است/ آیا سلیقه ایرانیان برای انتخاب خودرو در مسیر تازه‌ای قرار خواهد گرفت؟

مقیمی: صنعت کشور نیازمند تصمیمات سخت و سریع است

بازنگری پرفایده بر فرآیندهای مهندسی/ شرکت‌های دانش‌بنیان به یاری زیر ساخت‌های صنعت خودرو می‌آیند

واردات خودرو در سطح محدود باعث کاهش قیمت خودرو می شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!