پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کامیون داران

کامیون داران با مشکل کمبود و گرانی قطعات یدکی رو به رو هستند

مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: ناوگان جاده‌ای با مشکل کمبود و گرانی قطعات یدکی و روغن موتور مواجه است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو داریوش باقر جوان مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه مشکل کمبود […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۲۰ آبان ۱۳۹۹

مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: ناوگان جاده‌ای با مشکل کمبود و گرانی قطعات یدکی و روغن موتور مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

داریوش باقر جوان مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه مشکل کمبود قطعات یدکی در ناوگان حمل ونقل جاده ای به صورت ویژه در حال رسیدگی است گفت: موضوع واردات لاستیک و یا قطعات یدکی خودرو باید توسط وزارت صمت رسیدگی شود و سازمان راهداری در واقع در این بخش نقش چندانی ندارد اما با این وجود در حال رایزنی برای توزیع لاستیک و رفع کمبودها در بازار هستیم.

وی ادامه داد: سازمان راهداری وظیفه تامین و توزیع قطعات را ندارد اما سعی کرده ایم در جلساتی که به صورت مستمر و هفتگی در این زمینه برگزار می شود، بحث تنظیم بازار لاستیک و قطعات یدکی مورد نیاز ناوگان جاده ای را مطرح کنیم.

باقر جوان توضیح داد: سعی کرده ایم 16 قطعه پرمصرف و مورد نیاز در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای که عمومیت در مصرف دارند را با همکاری وزارت صمت در بازار احصا کنیم و البته در این زمینه سازمان راهداری نظارت های مستمری داشته است تا جنس نامرغوب در بازار توزیع نشود.

مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری با اشاره به اینکه بسیاری از رانندگان با افزایش قیمت لوازم یدکی دچار دردسر و مشکلات بسیار زیادی شده اند افزود: ما در حال رفع مشکل کمبود قطعات با همکاری وزارت صمت هستیم تا قطعات پر مصرف و گرانی که رانندگان نیازمند آن‌ها هستند را بتوانیم تامین کنیم.

وی یادآور شد: تاکنون چندین بار درخواست کرده ایم که بتوانیم با اقدامات موثر قیمت این قطعات را تا حدودی کاهش دهیم اما متاسفانه هنوز در این زمینه نتوانسته ایم موفق شویم البته در حال رایزنی در این بخش هستیم.

مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری همچنین به کمبود روغن موتور هم اشاره کرد و گفت :در بحث روغن موتور متاسفانه با کمبودهایی روبرو هستیم و نبود روغن موتور یکی از مشکلات اصلی رانندگان خودروهای سنگین به ویژه اتوبوس و کامیون شده است.

وی اظهار کرد: شرکت پالایش و پخش با همکاری سازمان راهداری و همچنین سازمان حمایت ، اقدام به توزیع روغن موتور کرده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: البته تاکنون چندین بار اعلام کرده‌ایم که در پایانه های بار و مسافر قسمتی در نظر گرفته شود تا این روغن ها به صورت مستقیم و بدون واسطه توزیع شود که هنوز در این زمینه تصمیم گیری نشده است.

باقر جوان تصریح کرد: در مورد قیمت روغن موتور هم تا کنون رایزنی‌هایی را انجام داده‌ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مشکل کمبود لاستیک سنگین تاحدودی رفع شده است

نارضایتی کامیون داران از قیمت کامیون های تولید داخل و وارداتی

اعلام جزئیات دریافت وام خرید کامیون

دریافت 4 ستاره کیفی توسط اتوبوس های بین شهری عقب افشان

تلاش واردکنندگان برای معاف کردن تایرهای وارداتی از شمول قیمت‌گذاری

لزوم برخورد قاطعانه با هرگونه تخلف در زمینه تامین و توزیع لاستیک

لزوم ثبت انواع لاستیک های وارداتی و داخلی در سامانه جامع تجارت داخلی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی