ناوگان اتوبوسرانی تهران به 10 هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهر تهران به 10 هزار اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به اعمال محدودیت سرویس دهی ناوگان حمل و نقل عمومی (مترو و اتوبوس)، اظهار کرد: بزرگترین مشکل این است که این تصمیم باعث می‌شود در ساعت‌های پیک، تجمع مردم به حالت انفجاری برسد.

فراهانی با اشاره به اینکه در شورای شهر طی 2 سال بررسی‌ها نشان داد وضعیت حمل و نقل عمومی از حالت هشدار عبور کرده است، ادامه داد: به طور مثال تهران باید با 10 هزار اتوبوس اداره شود، ولی در حال حاضر با 5 هزار اتوبوس اداره می‌شود وضعیت حمل و نقل عمومی در شرایط کرونایی هم نیز بحرانی است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران افزود: سازمان بهداشت جهانی رسما اعلام کرد که اتوبوس و مترو به جهت تراکم جمعیت یکی از مکان‌های آلوده به ویروس کروناست. دولت موظف است بر اساس قانون نیمی از هزینه توسعه حمل و نقل عمومی را بپردازد.

فراهانی خاطرنشان کرد: در دنیا در چنین شرایطی میزان استفاده از حمل و نقل عمومی گسترش پیدا می‌کند، اما ما برعکس قوانین جهانی عمل می‌کنیم؛ در این شرایطی دولت اختصاص بودجه را انجام می‌داد و بخشی از هزینه تاکسی‌های اینترنتی را پرداخت می‌کرد.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

250 دستگاه اتوبوس و مینی بوس طی سه ماه آینده وارد ناوگان می شود

ورود 100 دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان عمومی

خاطره بازی!/ بررسی 4 اتوبوس کلاسیک شهری در ایران

امکان رزرو صندلی اتوبوس از طریق اپلیکیشن تپسی

قیمت لوازم یدکی اتوبوس هم گران شد

3500 اتوبوس‌ فرسوده در تهران وجود دارد

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!