تارا با همکاری قطعه سازان داخلی تولید شده است/ قطعات «تارا» با بهترین کیفیت ساخته می‌شود

رییس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور بیان کرد: طراحی تولید تارا محصول جدید ایران خودرو با همکاری قطعه سازان داخلی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدرضا نجفی‌منش، رییس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور اظهار کرد: توانمندی و پتانسیل بسیار بالایی در صنعت قطعه‌سازی کشور وجود دارد. در خصوص تولید داخل قطعات خودرو جدید توانایی و اشتیاق فراوانی در میان قطعه‌سازان داخل به چشم می‌خورد، به‌طوری که حدود 132 قطعه‌ساز بزرگ و تراز اول کشورمان که بیش از 92 درصد از سازندگان این محصول را تشکیل می‌دهند، قطعات آن را با بهترین کیفیت ممکن داخلی‌سازی می‌کنند.

وی ادامه داد: «تارا» از نظر زیبایی بهترین سدان خانوادگی برای مشتریان ایرانی است که در این خودرو، نبوغ و هنر مهندسان گروه صنعتی ایران‌خودرو دیده می‌شود.

نجفی‌منش اشاره کرد: در صورت تداوم نهضت داخلی‌سازی قطعات، مطمئن باشید که هیچ تحریمی صنعت خودرو کشور را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. هدف تحریم، ایجاد مانع برای رشد و پیشرفت صنعت خودرو است، پس اگر در صنعت قطعه‌سازی خودکفا باشیم، دیگر ما را تهدید به تحریم نخواهند کرد.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به بالا بودن ظرفیت صنعت خودروی کشور به‌ویژه در شرکت ایران‌خودرو گفت: اگر صنعت خودروسازی صرفا به واردات قطعات آماده از کشورهای دیگر بسنده می‌کرد، به ظاهر کار آسان و کم‌دغدغه‌ای بود، اما هرگز به خودکفایی لازم در ساخت و توسعه محصولات دست نمی‌یافت. بر این اساس، محصول جدید ایران‌خودرو حاصل تفکر داخلی‌سازی و بدون وابستگی به شرکت‌های خارجی است.

وی با اشاره به دانش فنی کسب‌شده در محصول تارا افزود: باید بر این باور پای بفشاریم که در صنعت خودرو و قطعه‌سازی، زیرساخت‌های بسیار چشمگیری وجود دارد و کسی قادر به متوقف کردن این روند نیست. خوشبختانه ایران‌خودرو به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور صاحب دانش فنی تولید و توسعه محصولات بوده و اقدامات ماندگار بسیاری را در تاریخ خودروسازی کشور رقم زده است.

نجفی‌منش در پایان یادآور شد: منکر همکاری‌های بین‌المللی نیستیم، اما همکاری بدون انتقال دانش فنی، کار بیهوده‌ای است و ارزش افزوده ندارد. نمونه بارز آن کشور هندوستان است؛ آن‌ها زمانی که یک محصول خارجی را می‌خواهند تولید کنند، باید بیش از 80 درصد محصول، ساخت کشورشان باشد و این به معنی انتقال و تسلط بر دانش فنی است.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

عبور از رکورد تولید یک ساله، در ۹ ماه

عرضه رانا با سقف شیشه ای و گیربکس 6 سرعته

شاهین یک اتفاق خوب در بازار است/ شاهین سایپا با خودروهای خارجی قابل رقابت است

«تارا» زودتر از موعد به بازار می‌آید

آغاز تولید انبوه نسل جدید موتور TU5

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!