چرخ توسعه موتورهای برقی با ایجاد مرکز نوآوری حمل نقل پیشرفته بکار افتاد

مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه فی مابین شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری از ایجاد مرکز نوآوری حمل ونقل پیشرفته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مهدی همتی مقدم مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: در پی تفاهم نامه منعقد شده فی مابین شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری، مرکز نوآوری حمل ونقل پیشرفته برای رسیدن به اهداف توسعه حمل ونقل پاک راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه نمایندگان دو طرف در کمیته راهبری تعیین شدند تا بر روند اجرایی شدن اهداف نظارت کنند، افزود: معاونت علمی ریاست جمهوری حدود 15 میلیارد تومان آورده داشته و شهرداری نیز در حوزه غیرنقد و در راستای تسهیل گری امور در این مرکز همکاری می کنند.

همتی با تاکید بر اینکه خروجی مرکز نوآوری حمل ونقل پیشرفته، توسعه فناوری موتوربرقی با مدل سوآپ است، تشریح کرد: جامعه هدف ما در توسعه موتورسیکلت های برقی، موتورهای پیک هستند که پیمایش این موتورها بالا و حدود 100 کیلومتر در روز است و این در حالی است که شارژ موتورهای برقی بعد از پیمودن 60 تا 70 کیلومتر به اتمام می رسد.

گزارش خودرو

وی با بیان اینکه برای شارژ مجدد باطری های موتور چند ساعت توقف لازم است، افزود: این توقف چندساعته برای شارژ مجدد باطری موتورها، به کسب و کار پیک های موتوری ضربه وارد می کند و برهمین اساس “مدل سواپ” پیش بینی شده است.

همتی در تشریح این مدل افزود: در این مدل جایگاه های تعویض باطری مانند پمپ های بنزین در سطح شهر تعبیه می شود و راکبان موتور به جای شارژ باطری، باطری خالی را با باطری شارژ شده تعویض می‌کنند که این مدل در سایر کشورها با موفقیت اجرا شده و می‌توان از آنها الگو گرفت.

وی افزود: امید است بتوانیم با این روش تا سال آینده به صورت پایلوت حداقل 10 هزار موتور سیکلت برقی در سطح شهر به صورت فعال داشته باشیم..

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

جریمه متخلفان کرونایی از طریق کارت ملی

مشکل کمبود لاستیک سنگین، همچنان پابرجاست!

کسر هزینه لغو سفر از مسافران تاکسی اینترنتی خلاف قوانین اتحادیه است

جلوگیری پلیس از تردد موتورسیکلت های دودزا در سطح شهر از امروز

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!