مرکز شتابدهنده تحقیق و نوآوری گروه قطعه سازی کروز افتتاح شد

مرکز تحقیق و نوآوری گروه قطعه سازی کروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مرکز تحقیق و نوآوری شرکت کروز با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیئت همراه در چهارم بهمن ماه افتتاح شد. بازدید از خطوط تولید و مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی و همچنین آشنایی با نحوه فعالیت‌ها و مدیریت بهره وری و نظارت بر کیفیت از جمله دیگر برنامه های دکتر ستاری در شرکت کروز بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم افتتاح مرکز تحقیق و نوآوری کروز گفت: بین کارخانه و صنعت تفاوت است؛ در حوزه خودرو اگر کارخانه داری کنیم، نتیجه می شود همین اتفاقاتی که در این سال ها افتاده است. در حالی که صنعت جایی است که باید طراحی و ماشین سازی کنیم و اگر بتوانیم تجهیزات را طراحی کنیم، آن موقع است که صنعت داریم و نمونه ای از آن را امروز در کروز دیدیم.

دکتر ستاری با اشاره به تلاش های صورت گرفته در معاونت علمی اظهار کرد: در تلاشیم که صنعت خودرو داشته باشیم و خوشحالیم که شرکت های دانش بنیان، مرکز نوآوری برای تأمین قطعات دارند و در تلاش هستند که طراحی و نرم افزارها را خود داشته باشند. باید خودروهایمان را خودمان طراحی کنیم و از بحث مونتاژ بیرون بیاییم و در این زمینه دانشگاه، استادان و شرکت های فوق العاده داریم.

ستاری ضمن تشکر از از همکاران وزارت صمت و همه افراد در تلاش برای انجام این تغییر نگرش گفت: در حوزه مکانیک و الکترونیک ظرفیت دانشجویی خوبی داریم و باید از این ظرفیت استفاده شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: صنعت جایی است که می تواند از دانشگاه استفاده کند. اگر طراحی و ماشین سازی دستمان نباشد،

احتیاجی به دانشگاه نداریم و ارتباط با مراکز نوآوری نمی خواهیم و این صنعت است که می تواند از این ارتباط استفاده کند. توسعه مراکز نوآوری در این بخش بسیار مهم است چرا که در جهت توسعه داخلی سازی می توانیم گام برداریم و خودروهای طراحی خودمان را داشته باشیم.

وی گفت: این اتفاق مهم است که اکنون ECU و ACU را خودمان تولید می کنیم و تغییرات را خودمان انجام می دهیم.

گفتنی است مرکز تحقیق و نوآوری به عنوان یک شرکت دانش بنیان در هلدینگ کروز امروز به بزرگترین مجموعه این حوزه در خاورمیانه تبدیل شده و با ایده پردازی، طراحی و تولید قطعات جدید پیشتاز در صنعت الکترونیک خودرو است. بدین منظور فضای 2400 متری مطابق با استانداردهای مراکز تحقیقاتی دنیا با سرمایه گذاری سه میلیون دلار و جدیدترین تجهیزات ایجاد شده است. این مرکز در ابتدا فعالیت خود را با بررسی قابلیت های قطعات تولید شده در شرکت های متعبر دنیا آغاز کرد و اکنون به توانایی ایده پردازی، طراحی و تولید قطعات خودرو همگام با دانش روز دنیا دست یافته است و در زمینه داخلی سازی قطعات با سه دانشگاه صنعتی شریف، امیرکبیر و تهران همکاری دارد و بالغ بر 250 نفر از نخبگان مشغول به کار هستند. مرکز شتابدهنده تخصصی کروز به عنوان یک شرکت دانش بنیان مطابق امضای تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مدت سه سال مورد حمایت آن قرار گرفته است.

انتهای پیام/

مدیریت توانمند کروز علیرغم وجود همه فشارها و تنگناها موفق عمل کرده است

تحقق باور “ما می توانیم” در کروز

ابداع روش تشخیص و ردیابی سلول های سرطانی برای اولین بار در کشور

تلاش کروز در جهت تولید و اشتغالزایی محسوس است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!