هوندا فروش مدل 2022 یکی از محصولات خود را در سال 2021 آغاز کرد!

شرکت هوندا در اقدامی عجیب و بی سابقه اقدام به فروش مدل 2022 هوندا اودیسه کرد در حالی که سال 2021 میلادی به تازگی آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

یکی از هوشمندترین آپشن هایی که تا به حال در خودروهای هوندا به کار رفته هونداوَک HondaVac است که مخفف Honda Vacuum‌ یا جاروبرقی هوندا است که اولین بار مینی ون اویسه هوندا از آن بهره مند شد.

با خرطوم 2.5‌ متری تقریباً به همه جای داخل این مینی ون می رسد و به راحتی آشغال های خشک و ریز را جمع می کند. آپشنی که مشتریان به سرعت عاشق آن می شوند. کسانی هم که مینی ون می خرند،‌ بیشترشان خانواده هایی هستند که نمی توانند جلوی آشغال ریختن کودکان را در خودرو بگیرند.

اما دلیل آن که در نمایشگاه های فروش خودروی بازار آمریکا از همین حالا اودیسه مدل 2022 به نمایش درآمده، این است که آپشن جاروبرقی از فهرست آپشن های خودروی اودیسه مدل 2021 خارج شده است: دلیل آن هم ساده است، زنجیره تأمین قادر به تأمین نیست.

سخنگوی هوندا هم در مصاحبه با مجله درایو گفته است: «عرضه مدل سال جدید خودروها در تمامی خودروها با هم متفاوت است و از مدلی به مدل دیگر فرق می کند که دلایل متعددی دارد و بعضی از این عوامل از کنترل خودروساز خارج است. ما مجبور به معرفی مدل 2022 اودیسه در اوایل سال 2021 شده ایم چون آپشن جاروبرقی هوندا به دلایل مشکلات تأمین دیگر در اویسه اِیلیت مدل 2021 ادامه پیدا نمی کند.»

هوندا اعلام کرده است که از تاریخ 12 ژانویه سال 2021 اودیسه مدل 2022 عرضه می شود. طبیعی است که مشتریان سؤال می کنند هنوز آخر سال 2021 هم نشده که مدل سال 2022 قابل خریدن شده است. در حال حاضر پنجمین نسل اودیسه به بازار عرضه شده و بین مدل های 2021 و 2022 تفاوت زیادی وجود ندارد.

حالا که هوندا دیگر نمی تواند جاروبرقی برای این مینی ون های اویسه تأمین کند، بی سر و صدا این آپشن را از مدل 2022 حذف کرده است. این آپشن در دو تریم تورینگ و ایلیت به کار رفته بود. حالا دیگر برای هیچ مدلی آپشن جاروبرقی در دسترس نیست. این که آیا در آینده امکان تأمین این آپشن محبوب وجود دارد یا خیر هم معلوم نیست. مشکلات تأمین کنندگان هم در سال 2020 مسئله عجیب و غریبی نبود، چون ویروس کرونا خیلی از قطعه سازان را به تعطیلی کشاند. آنهایی هم که تعطیل نشده اند، در تولید دچار مشکل شده و تحویل هایشان با تأخیر مواجه شده است. حالا اگر کسی این قدر عاشق جاروبرقی در مینی ون است، باید به دنبال دست دوم مدل های 2021 بگردد که بسیار نادر هستند.

انتهای پیام/

قاتل ویروس کرونا در کابین خودروهای هوندا قرار گرفت

فراتر از کاربرد!/ با عجیب ترین آپشن های خودرویی آشنا شوید

عمر تولید محصولات بنزینی هوندا در سال 2022 به پایان می رسد

معرفی موتورسیکلت جذاب و پرحاشیه هوندا

معرفی نسخه جدید هوندا سیویک

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!