ابزار بادی خودت را در آغوش بگیر!!! فرشته کم کردن هزینه ها

اگر ابزار‌آلات صنعتی را با توجه به نیروی راه‌انداز و یا منبع تغذیه آنها دسته‌بندی کنیم، ابزار بادی یکی از مهمترین موارد این دسته بندی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

اگر ابزار‌آلات صنعتی را با توجه به نیروی راه‌انداز و یا منبع تغذیه آنها دسته‌بندی کنیم، ابزار بادی یکی از مهمترین موارد این دسته بندی خواهد بود. همانطور که میدانید ابزارآلات بادی و پنوماتیک با نیروی باد یا هوای فشرده کار می کنند و برای استفاده از آنها نیاز به کمپرسور باد است.

در اینجا قصد نداریم نحوه کار ابزار های بادی را توضیح دهیم ولی قصد داریم ببینیم آیا استفاده از ابزار بادی بهتر از انواع دیگر ابزار الات است یا خیر؟!

با این توضیح که ابزار بادی نیاز به کمپرسور باد برای راه¬اندازی دارد وارد بحث عملکرد انواع ابزار بادی می¬شویم تا بیشتر با نحوه کار آنها آشنا شده، تا از این طریق بتوانیم دریابیم که آیا واقعا ابزار بادی بهتر از انواع ابزار برقی، شارژی یا حتی ابزار¬های موتوری است یا خیر؟!

تعمیرکار

تعداد قطعات کمتر یعنی پایین آمدن هزینه ها!

ابزار آلات بادی و پنوماتیک، چه آنهایی که مستقیما باد را برای انجام کار استفاده می کنند مانند انواع پیستوله رنگ بادی، چه آنهایی که از طریق سیلندر و پیستون از باد استفاده میکنند مانند انواع میخکوب بادی یا چکش های تخریب بادی، و چه آنهایی که از طریق روتور باد را به نیروی چرخشی تبدیل می کنند،  مانند انواع فرز بادی یا بکس بادی، همگی ساختار ساده و غیر پیچیده ایی برای تبدیل باد یا همان هوای فشرده به کار دارند.

ساختمان ساده ابزار های بادی باعث شده تا نسبت به دیگر انواع ابزار آلات مانند ابزارهای برقی یا موتوری از تعداد قطعات کمتری برخوردار باشند؛ البته در مقایسه، تعداد قطعات متحرک ابزار بادی نیز، نسبت به انواع دیگر بسیار بسیار کمتر بوده و این خود از مهم ترین دلایل برتری ابزار بادی نسبت به دیگر انواع ابزار است. چرا؟! چون تعداد قطعاتی که قرار است در طولانی مدت خراب شوند بسیار کمتر است و این باعث شده تا خرابی، تعمیر و نگهداری و تعویض قطعات ابزار بادی بسیار ارزان¬تر از دیگر ابزارها باشد. هزینه تعمیر و نگهداری و تعویض قطعات می تواند در طول مدت عمر یک ابزار به قیمت یک ابزار نو تمام شود که در ابزار های بادی این هزینه به مراتب کمتر است.

گزارش خودرو

 ابزار

قیمت ابزار بادی در مقایسه با ابزار آلات برقی و شارژی

تعداد قطعات کمتر را به خاطر دارید؟! همان دلیل ساده باعث می شود تا قیمت تمام شده ابزار بادی نسبت به دیگر انواع آن به مراتب کمتر شود. اگر دو ابزار با توان و عملکرد مشابه، یکی بادی و دیگری برقی یا شارژی باشد مطمئناً ابزار بادی قیمت بسیار کمتری نسبت به نمونه برقی خواهد داشت. همینجا لازم است باز هم یاددآوری کنیم که دو ابزار با توان و عملکرد مشابه!!!

به عنوان مثال در زمان انتشار این خبر در بهمن ماه 1399 یک بکس بادی ½ اینچ، با کیفیت متوسط (ساخت چین) با گشتاور حدود 350 نیوتن متر قیمتی در حدود 1.000.000 تومان داشته باشد که این در حالی است که بکس برقی مشابه با درایو ½ اینچ با گشتاور 350 نیوتن متر قیمتی در حدود 2.500.000 تومان دارد که میتوانید در سایت های تخصصی فروش ابزار بادی مشاهده نمایید https://airpower.ir

تعمیرکاران خودرو، طرفداران جایگاه نشین ابزار بادی!

وقتی شما به صورت روزمره و دائمی از ابزار استفاده می کنید می توانید ابزارهای بادی و پنوماتیک را در لیست ابزار های کارگاه خود اضافه کنید. مخصوصا در خدمات مربوط به خودرو، مانند تعمیر خودرو، صافکاری، نقاشی، جلوبندی یا هر شغل مربوط به تعمیر ماشین و خودرو، استفاده از ابزار بادی می تواند در کم کردن هزینه های اولیه برای خرید یا تعمیر و نگهداری ابزار سهم بسیار بزرگی داشته باشد و البته صدای زیبای ابزار های بادی می تواند گوش نواز شما باشد و اصولا یک تعمیرگاه خودرو با صدای گوش نواز بکس بادی به خاطر آورده می شود.

انتهای پیام/

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

اتو خسروانی

نظر شما !!
 1. علی قیاسی

  کلا دیدم نسبت به ابزار بادی و پنوماتیک عوض شد. همش فک میکردم ابزار بادی قدرتشون کمه یا خیلی گرونن و متاسفانه این تصویر اشتباه سالها توی ذهن خیلیا مثل من شکل گرفته. از ابزار بادی بیشتر مطلب بزارید تازه برام جذاب شد 🙂

 2. آرتین

  یادش بخیر قبل از اینکه بکس بادی اینقدر معروف بشه تو ایران چه دردسری میکشیدیم ما مکانیک ها… مخصوصا از وقتی بکس بادی جینیوس 400500 اومد انگار یه معجزه شده بود. من خودم سال 94 یدونه خریدم تا الان آخ نگفته هر روزم ازش استفاده میکنم بی نظیره

 3. حاج رضا

  اگه کارتون سنگینه اصلا سراغ ابزار برقی و شارژی نرید. سر پروژه های ساختمونی که بودیم قبلا هر چند وقت یبار یا سنگ فرز میسوخت یا باید ذغال عوض میکردیم. بعد یکم خوندم دیدم بهترین ابزار برای کار سنگین ابزار بادی و پنوماتیکه. اگه بتونید بادش رو تامین کنید صبح تا شبم کار کنیم هیچ مشکلی براش پیش نمیاد

 4. Behnam

  ابزار بادی فقط بدیشون اینه یکم کمپرسورشون گرونه ولی اگه حجم کار زیاد باشه واقعا راست کارتونه. چون هم ابزارش سبک تره هم قیمتش کمتره هم عمرشون بیشتره. تو یسری ابزار ها هم مثل بکس اصلا با برقی و شارژی و اینا قابل مقایسه نیستن و اونا تو خوابم به بکس بادی نمیرسن هیچوقت