هشدار پلیس به رانندگان پر خطر!

رئیس پلیس راهور ناجا از احضار رانندگان پر خطر به پلیس و در صورت تکرار مجدد رفتارشان معرفی به مراجع قضائی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور در تشریح آغاز فعالیت و اقدامات قرارگاه سرعت پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: گروهی از رانندگان پرخطر وجود دارند که قوانین و ضوابط موجود برای آنها بازدارنده نیست و همچنان به تخلفات خود ادامه می‌دهند؛ این رانندگان با سرعت سرسام‌آور و بیش از حد مجاز در سطح شهر، کمربندی‌ها و سایر نقاط جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه رانندگان پرخطر 23 درصد از تصادفات منجر به فوت را تشکیل می‌دهند، گفت: قوانین موجود برای رانندگان خودروهای شخصی که اینگونه رفتارهای پرخطر دارند، 10 نمره منفی و 200 هزار تومان جریمه و برای رانندگان حمل و نقل عمومی با این نحوه رانندگی پرخطر 15 نمره منفی درنظر گرفته است، اگر این قوانین بازدارنده بود، عملاً کسی نباید تاکنون مرتکب چنین تخلفاتی می‌شد.

وی تصریح کرد: سوابق نشان‌دهنده این است که باید روی این رانندگان کار و تمرکز بیشتری کرد لذا با مراجع قضائی مخصوصاً دادستان محترم هماهنگی کرده و مجوز اخذ کردیم تا در قالب یک کار قرارگاهی، اقدامی 24 ساعته و هماهنگی با بخشهای مختلف نظارتی، رانندگانی که مرتکب این تخلف می‌شوند را در وهله نخست احضار کنیم، این افراد در مجموعه پلیس تحت آموزش قرار می‌گیرند همچنین سوابق آنها به عنوان نخستین تخلف و آموزش ارائه شده، در سامانه‌های ما ثبت می‌شود.

این مقام انتظامی افزود: در صورت تکرار پرونده، برای این رانندگان پرونده تشکیل شده، به مراجع قضائی معرفی می‌شوند و مشمول مجازاتهای سنگین‌تر خواهند شد.

حمیدی بیان کرد: در چند روز آینده برای این دسته رانندگان با نهایی شدن هماهنگی نهایی، تستهای روانی را نیز در دستور کار قرار می‌دهیم، قطعاً فردی که اینچنین تخلفاتی مرتکب می‌شود، جامعه را نمی‌بیند و جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازد، یک مشکل روحی و روانی دارد.

رئیس پلیس راهور تهران اشاره کرد: این طرح، جدای از قوانین قبلی نیست و در کنار آنها اجرا می‌شود، یعنی قوانین مربوطه (جریمه و نمره منفی) ابتدا اعمال می‌شود و ضوابط جدید و موجود برای رانندگانی است که تکرار تخلف دارند.

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه به نقطه‌ای برسیم که هیچ راننده پرخطری نداشته باشیم، عنوان کرد: طرح مذکور به صورت پایلوت از چند روز پیش آغاز شده و طبق بازخورد و برآورد ما اثرات خوبی داشته است، همکاران ما در بخشهای محسوس، نامحسوس و در حوزه بزرگراهی در رابطه با این موضوع کار می‌کنند و امروز به صورت رسمی، رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی شد.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

“شغل تان چیست؟ با پورشه تصادف می کنیم!” / اخاذی برادران سودجود در تصادفات ساختگی با پورشه

بازار داغ دور دور های شبانه در سه بلوار پایتخت

ترخیص 39 هزار دستگاه موتورسیکلت رسوبی/ پس از پایان دوره طرح موتورسیکلت‌ها اسقاط می ‌شوند

طرح زمستانه پلیس راهور اجرا شد

شماره گذاری خودرو به زودی در سراسر کشور اینترنتی می شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!