پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ساپکو

«تارا» برای ورود به بازار آماده می‌شود

خطوط تولید انبوه برخی دیگر از قطعات و مجموعه‌های محصول «تارا» با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و بخشی از مقامات استان البرز افتتاح شد تا گام مهم دیگری در تحقق خودکفایی این محصول ملی برداشته شود. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو در جریان بازدید عصر روز گذشته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۹

خطوط تولید انبوه برخی دیگر از قطعات و مجموعه‌های محصول «تارا» با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و بخشی از مقامات استان البرز افتتاح شد تا گام مهم دیگری در تحقق خودکفایی این محصول ملی برداشته شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در جریان بازدید عصر روز گذشته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از شش واحد قطعه ساز استان البرز، خط تولید بخشی از قطعات محصول تارا به بهره برداری رسید.

روز گذشته، خط تولید چهار قطعه محصول تارا در شرکت آذر موتور مبین البرز افتتاح شد. دو قطعه تقویت عرضی درهای جانبی و نگه‌دارنده اکسل خودروی تارا در این شرکت به تولید رسیده است. افزون بر این، دو قطعه سرشاسی دنا و خط تولید امباس به محصولات این شرکت اضافه شده که خط تولید آن نیز روز گذشته و همزمان با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افتتاح شد. پروژه دانش بنیان تولید فرمان برقی نیز دیگر پروژه مهم شرکت آذین موتور مبین است که به عنوان برنامه توسعه ای این شرکت در دستور کار قرار دارد. محصول این پروژه در محصولات ایران خودرو از جمله تارا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تولید محافظ های حرارتی نیز بخش دیگری از تولیدات این شرکت قطعه ساز است که با اجرای برنامه های بهبود و توسعه، به کار گیری عایق های حرارتی جدید، علاوه بر کاهش هزینه های تولید، وزن محصول تارا را تا 10 کیلوگرم کاهش خواهد داد. عایق های جدید با تکنولوژی مدرن روز تولید می شود که سالانه نزدیک به یک میلیون دلار کاهش ارزبری را محقق خواهد کرد.

پوشش داخلی سقف تارا نیز از دیگر قطعاتی است که سازندگان استان البرز، تولید آن را آغاز کردند. خط تولید این محصول در شرکت اشبنت البرز به بهره برداری رسید. همچنین این شرکت خط تولید سایبان سقف پانورامای پژو 207 را افتتاح کرد.

در ادامه بازدید مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از شرکت های قطعه ساز استان البرز، خط تولید پنج قطعه محصول تارا در شرکت پروزن البرز به بهره برداری رسید.

این شرکت، تولید عایق صداگیر محفظه های بالا و پایین موتور، عایق درب موتور، عایق سینه داشبورد و کفپوش چند تکه‌ای محصول جدید ایران خودرو را به عهده گرفته است.

شرکت مهندسی خور نیز یکی از مقاصد سفر یک روزه مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به استان البرز بود. این شرکت،‌ در روز گذشته خطوط تولید 23 قطعه فلزی و بدنه تارا را افتتاح کرد. شرکت مهندسی خور، به صورت تخصصی تولید مجموعه‌های فلزی خودرو را بر عهده دارد.

در ادامه این برنامه، خط تولید پدال ترمز و کلاچ تارا نیز در شرکت فولاد فام البرز به بهره برداری رسید. روز گذشته علاوه بر خطوط تولید برخی قطعات تارا، خط تولید مجموعه چراغ سورن پلاس نیز در شرکت جمع ساز با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افتتاح شد.

گفتنی است، شرکت های یاد شده در تولید قطعات و مجموعه های محصول جدید ایران خودرو حدود 380 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده اند که داخلی سازی و تولید این قطعات در داخل مرزهای کشور صرفه جویی ارزی قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت. 18 واحد قطعه‌ساز فعال در استان البرز، تولید 127 قطعه از «تارا» را برعهده گرفته اند.

در مراسم افتتاح خطوط تولید قطعات تارا، علاوه بر علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان، جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز، دبیر و اعضای انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور و برخی از مسوولان استان البرز حضور داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی