درآمد تسلا از خرید بیت کوین از فروش محصولاتش جلو زد

آمارها نشان می‌ دهد که خرید 1.5 میلیارد دلاری بیت کوین توسط تسلا شرکت تسلا موجب شد تا این شرکت درآمد بیشتری حتی نسبت به فروش خودرو به دست آورد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت تسلا در ماه ژانویه اعلام کرده بود که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریده است. آمارها نشان می‌دهد که این شرکت از محل خرید این حجم بیت کوین بیش از یک میلیارد دلار سود کرده است و این در حالی است که در سال 2020 شرکت تسلا از محل فروش خودروهای برقی خود تنها 821 میلیون دلار درآمد به دست آورده است.

شرکت تسلا همچنین اعلام کرده است قصد دارد در آینده شرایط را برای استفاده از بیت کوین در خرید خودروهای این شرکت فراهم کند. درواقع سود تسلا از بیت کوین 30 درصد از سود این شرکت از فروش خودرو بوده است.

در معاملات روز شنبه قیمت بیت کوین به مرز 58 هزار دلار رسید و ارزش کل بازار آن از یک تریلیون دلار عبور کرد. البته به نظر می‌رسد علی رغم گزارشات مبنی بر آنکه شرکت تسلا بیت‌کوین‌های خود را نفروخته اما با توجه به موضع‌گیری‌های اخیر ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت خودروسازی،‌ طی روزهای گذشته که گفته بود قیمت بیت کوین بیش از حد گران شده، این شرکت بیت‌کوین‌های خود را خالی کرده است.

انتهای پیام/ منبع: فارس

پای کارخانه های خودروسازی تسلا به هند هم رسید!

خودروهای برقی علاقه ای به سرما ندارند

وقتی کیفیت، قربانی افزایش تولید می شود/ اعتراف جالب ایلان ماسک

کورس ثروت میان ایلان ماسک و جف بزوس داغ تر شد

نقص فنی در صفحه نمایشگر، علت فراخوان 36 هزار دستگاه تسلا در چین

برقی سازی به سبک بایدن / کل ناوگان فدرال آمریکا با خودروهای برقی تعویض می شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!