بحران سازی یخبندان در تگزاس آمریکا/ کمبود بنزین در جایگاه های سوخت

یخبندان بی سابقه در ایالت تگزاس آمریکا سبب شد تا فعالیت پالایشگاه ها و روند سوخت رسانی در ایالت با مشکل مواجه شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

انجمن غذا و سوخت تگزاس و شرکت GasBuddy اعلام کرده اند شمار جایگاه های سوخت و فروشگاه های رفاه با مخزن سوخت خالی در سراسر تگزاس تا روز چهارشنبه به 15 درصد رسید. پاتریک دوهان، تحلیلگر شرکت GasBuddy اظهار کرد: کمبود در لوبوک، ال پاسو و اودسا در غرب تگزاس شدیدتر است.

پس از یخبندان تاریخی هفته گذشته که بزرگترین پالایشگاه های نفت قاره آمریکا را فلج کرد، کمبود دیزل و جاده های صعب العبور باعث شده اند تحویل سوخت از طریق کامیون به بسیاری از جایگاه های سوخت به تاخیر افتاده یا متوقف شود. یک تانکر نفت می تواند حدود 10 هزار گالن سوخت حمل کند که برای پر کردن باک 400 خودروی پیکاپ کافی است.

گزارش خودرو

انجمن غذا و سوخت تگزاس از رانندگان خواست صبور باشند و از خرید وحشت زده بپرهیزند. مشکل عرضه بنزین باعث جهش بهای بنزین در معاملات روز چهارشنبه شد و بهای بنزین اواسط معاملات بازار نیویورک تا رکورد یک دلار و 90 سنت در هر گالن صعود کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پل هاردین، رییس این انجمن گفت: ذخایر کافی بنزین و دیزل در خطوط لوله و مخازن ذخیره سازی برای تامین نیازهای کوتاه مدت وجود دارد که می تواند از طریق کامیون حمل شود اما اگر اختلال فعالیت پالایشگاهی بیش از یک ماه ادامه پیدا کند، مردم تگزاس به تامین سوخت از ایالت های دیگر نیاز پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

تغییرات سهمیه بندی بنزین وانت بارها اعلام شد

شرکت پخش فرآورده های نفتی مکمل های بنزین در جایگاه های سوخت را تائید نکرد

اجرای سهمیه بنزین نوروز در هاله ای از ابهام

آیا سوخت LPG به سبد سوخت کشور اضافه می شود؟

چگونگی رهگیری کارت سوخت جامانده در جایگاه های سوخت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!