رانندگان پر خطر تهرانی را بشناسید

به گفته کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ، سه طیف راننده داریم که این رانندگان به سه دسته رانندگان صبور، کم طاقت و رانندگان پر خطر دسته بندی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ دوم رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: طیف‌های مختلفی از رانندگان پر خطر در سطح شهر تهران داریم که رانندگی آنها در بزرگراه‌ها متفاوت است‌.

وی گفت: سه طیف راننده داریم که این رانندگان به سه دسته رانندگان صبور، کم طاقت و رانندگان پر خطر دسته بندی می‌شوند؛ رانندگان پر خطر افرادی هستند که خشم خودشان را کنترل نمی‌کنند، هنجار شکن و قانون شکن بوده و تمایل زیادی به انجام حرکات مخاطره آمیز دارند و به همین علت تخلفات و تصادفات بیشتری را رقم می‌زنند.

کارشناس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: رانندگان پر خطر، افرادی با ویژگی خاص هستند که به رفتارهای منفی در رانندگی بیشتر توجه می کنند؛ اعتماد به نفس بالایی داشته و با وضعیت ترافیکی نیز به خوبی آشنا هستند.

وی با بیان اینکه رانندگی یک رفتار پیچیده است که برگرفته از یک سری صفات شخصیتی در افراد متفاوت است، بیان کرد: از آنجا که هر فرد دارای صفات و شخصیت متفاوتی است ما شاهد طیف متنوعی از رانندگان پر خطر هستیم و می توانیم به وضوح تفاوت رانندگی این دسته از افراد را با هم مشاهده کنیم.

گزارش خودرو

سرهنگ جوانبخت ادامه داد: یک مثال واضح در این موضوع بررسی تصادفات بزرگراه‌های تهران است؛ در یک سری بزرگراه‌ها مانند آزادگان معمولا با رانندگان خودروهای سنگین و وانت بارها مواجه هستیم که این افراد به آن نقاط کور موجود در اطراف خود شاید به خاطر حجم و ابعاد خودرو کم توجه بوده و خیلی هم مراعات دیگر خودروهای کوچک تر را نمی‌کنند؛ متاسفانه سرعت بالایی هم داشته و ما شاهد طیف تصادفات در بزرگراه‌هایی مانند آزادگان و کمربندی های اطراف تهران هستیم.

وی گفت: وقتی بزرگراه‌هایی مانند آیت الله رفسنجانی، همدانی و زین‌الدین را بررسی می کنیم مشاهده حضور‌ رانندگان پر خطر در آن معابر هم می شویم که جنس رانندگی آنها متفاوت است؛ در این معابر با رانندگان پر خطری مواجه هستیم که تست سرعت و حرکات مخاطره آمیز انجام می دهند.

سرهنگ جوانبخت گفت: متاسفانه چند وقت پیش شاهد آن بودیم که برخی رانندگان از کیلومتر خود عکس گرفته و در فضای مجازی آن را منتشر می کردند؛ رانندگان جوانی که حرکات مخاطره آمیز انجام داده و در زمره رانندگان پرخطر هستند.

جوانبخت افزود: در حین رانندگی در برخی معابر با رانندگانی مواجه هستیم که فرهنگ رانندگی آنان بدین صورت است که نباید به راننده کناری راه دهیم و مسیر را نباید بازکرده و یک لجاجت خاصی در رانندگی دارند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

حرفه ای برانیم/ این عادت های غلط در رانندگی را ترک کنید!

هشدار پلیس به رانندگان پر خطر!

چگونگی کاهش مصرف بنزین خودرو

مجازات رانندگی در حالت مستی

کاربران تاکسی‌های اینترنتی به سرویس حمل مسافر، بار تحویل ندهید!

چند راهکار ساده برای کاهش استهلاک خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!