لزوم جلوگیری از توقف فعالیت سکوهای عرضه بنزین سوپر

رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت از شرکت ملی پخش فرآورده خواست نسبت به سر و سامان دادن به تامین بنزین سوپر و جلوگیری از توقف فعالیت و یا معطل ماندن سکوهای عرضه این سوخت اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

اسدالله قلیزاده رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت  با تشریح این موضوع که طی یک ماه گذشته با تاخیر و کمبود دریافت بنزین سوپرمواجه شده‌ایم، بیان کرد: در سال 99 عرضه و مصرف بنزین سوپر نسبت به سال‌های قبل کاهش چشم‌گیری داشته است.

وی گفت: پس از افزایش قیمت بنزین، عدم شمول یارانه بر بنزین سوپر و نیز شیوع کرونا به سوی کاهش تقاضا رفتیم و به دلیل افتمصرف طبیعی است که تامین بنزین سوپر نیز در اولویت نباشد.

رئیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی کشور با بیان اینکه بی‌نظمی در عرضه بنزین سوپر انتقادهایزیادی را از سوی مشتریان به همراه داشته، تصریح کرد: برای جایگاه‌های سوخت درآمد فروش بنزین معمولی و بنزین سوپر تفاوتچندانی ندارد و حتی بنزین سوپر با تبخیر بیشتر جایگاه‌دار را متضرر می‌کند اما تاخیر و طولانی شدن عرضه، مصرف‌کنندگان اینسوخت را دچار مشکل می‌کند.

این مقام صنفی توضیح داد: برخی روزها فروش بنزین سوپر در کشور تا 80 درصد کاهش یافته است. طبیعتا این کاهش هم به معنایمحروم شدن مردم از بنزین مرغوب و هم زیان مالی به جایگاه‌داران است که علی‌رغم داشتن تاسیسات و نیروی انسانی با عدم‌النفع روبروهستند.

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت با بیان اینکه باید برای ترغیب مردم در جهت استفاده از بنزین سوپر تصمیماتی اتخاذ شود، افزود: افزایش مصرف این فرآورده خصوصا در کلان‌شهرها با کاهش آلودگی هوا ارتباط دارد.

وی با یادآوری اینکه با نزدیک شدن به روزهای تعطیلات نوروز احتمالا تقاضا برای بنزین سوپر افزایش می‌یابد، از شرکت ملی پخشفرآورده خواست نسبت به سر و سامان دادن به این موضوع و جلوگیری از توقف فعالیت و یا معطل ماندن سکوهای عرضه این سوختاقدام کند

قلیزاده وضعیت تامین و توزیع بنزین معمولی را مناسب عنوان کرد.

انتهای پیام/

نظر شما !!