سازمان امور مالیاتی متولی محاسبه ارزش خودروها است

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: در خصوص مالیات بر خودروهای لوکس، سازمان امور مالیاتی متولی محاسبه ارزش خودروها بر اساس نرخ روز است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: اقدامات گسترده‌ای در حوزه مالیات انجام شده است که یکی از آن‌ها تحقق 100 درصدی درآمد‌های مالیاتی است. همچنین کاهش حضور مردم و افزایش تعاملات الکترونیکی از جمله این اقدامات به شمار می رود.

وی بیان کرد: قانون مالیات بر 5 فعالیت جدید مصوب شده است و ما مجری آن هستیم. در خصوص مالیات بر خودروهای لوکس، سازمان امور مالیاتی متولی محاسبه ارزش خودروها بر اساس نرخ روز است.

پارسا با اشاره به نهایی شدن طرح جامع مالیاتی در کشور بیان کرد: این طرح به طور مرحله ای اجرایی می شود که اصلاح نظام های مالیاتی از جمله این موارد است.

وی افزود: 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی شناسایی می شود که البته این عدد تقریبی است. عددی که با رصد تراکنش های بانکی و همکاری دستگاه های دولتی صورت گرفته است.

این مقام مسئول تاکید کرد: تعداد دستگاه هایی که با سازمان مالیات همکاری نمی‌کنند به تعداد انگشتان دست است و همکاری های خوبی با ما انجام می شود.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تصمیم مهم مجلس، مالیات بر خودروها و خانه‌های لوکس

ایستاده با وقار/ نگاهی به کادیلاک ایران، لوکس‌ترین خودرو مونتاژ شده در تاریخ صنعت خودرو کشور

خروج خودروهای لوکس با شرط افزایش 50 درصدی تولید از شمول قیمت گذاری دستوری

نسل جدید رولزرویس سوپرلوکس گوست معرفی شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!