قیمت برخی از خودروها در بازار کمتر از کارخانه است

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، پیش‌بینی می‌شود نرخ‌ها در بازار روند کاهشی را طی کند، قیمت برخی خودروها هم در کف بازار کمتر از کارخانه شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران اظهار کرد: تا یک ماه پیش مصرف کنندگان واقعی در بازار حضور داشتند اما از روز شنبه این هفته، هیچ مشتری در بازار نیست.

وی افزود: معاملات در نقطه صفر قرار دارد و قیمت‌ها نیز همچنان ریزشی است؛ به عنوان مثال قیمت خودروی پراید ۱۱۱ از ۱۱۲ میلیون تومان به ۱۰۰ تا ۱۰۴ میلیون تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: قیمت‌ها به سطح آذر ماه رسیده و این روند نزولی ادامه خواهد داشت؛ باید توجه داشت که در صورت افزایش عرضه و کاهش نرخ دلار، قیمت خودرو در بازار کاهش بیشتری خواهد داشت و به زیر قیمت مصوب خواهد رسید.

موتمنی افزود: در همین راستا می‌توان به قیمت خودروی کوییک اتوماتیک اشاره کرد که در کارخانه ۲۳۲ میلیون تومان است اما به دلیل افزایش عرضه از سوی کارخانه، نرخ در بازار به ۱۹۸ تا ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

این مقام صنفی گفت: نکته مهم اینکه قیمت‌هایی که در آگهی‌های اینترنتی ثبت می‌شود نزدیک ۵ یا ۶ میلیون تومان بیشتر از بازار است و مصرف کننده در بازار می‌تواند خودرو را ارزان‌تر هم بخرد؛ به عنوان نمونه اگرچه قیمت خودروی پراید ۱۱۱ در آگهی‌ها ۱۰۴ تومان است اما در بازار می‌توان این خودرو را به قیمت ۹۹ تا ۱۰۰ تومان هم خریداری کرد.

موتمنی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود در سال جدید نیز قیمت‌ها کاهشی باشد.

قیمت خودرو در بازار

انتهای پیام/ منبع: مهر

پژو پارس LX مدل 1400 چه قیمتی است؟

قیمت ها در بازار خودرو دوباره کاهش یافت

قیمت انواع تیپ های مختلف پراید در بازار

آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

تصویب طرح واردات خودروهای هیبریدی سبب سر و سامان بخشیدن به بازار می شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!