رشد قیمت توسط شورای رقابت هم سبب گرانی خودرو نمی شود

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: بازار خودرو روز‌های آرام و بدون مشتری راسپری می‌کند و در صورت افزایش قیمت از سوی شورای رقابت هم نمی‌تواند قیمت‌ها را افزایش دهد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به وضعیت بازار خودرو، اظهار کرد: بازار خودرو روز‌های آرام و بدون مشتری راسپری می‌کند و در صورت عرضه مناسب خودرو در بازار حتی افزایش قیمت از سوی شورای رقابت هم نمی‌تواند قیمت‌ها را افزایش دهد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تصریح کرد: با توجه به ثبات نسبی بازار ارز در 4 ماهه گذشته میزان تقاضا برای خرید خودرو کاهشیافته است و تنها مصرف کنندگان واقعی در بازار معامله می‌کردند تا جایی که قیمت کوییک صفر 30 میلیون کمتر از قیمت کارخانه بهفروش رسید.

وی افزود: نوسانات ارزی باعث ایجاد تقاضای کاذب در بازار می‌شود و بسیاری برای مردم برای حفظ سرمایه خود اقدام به خرید خودروو یا سرمایه گذاری در بازار ارز و طلا می‌کنند.

موتمنی بیان کرد: طرح پیش فروش خودرو به دلیل تحویل‌های 6 ماهه و یک‌ساله تأثیری در قیمت بازار ندارد و 90 درصد شرکت کنندگاندر طرح‌های ثبت نام خودرو با هدف سرمایه گذاری بلندمدت وارد این بازار خواهند شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو ادامه داد: با کاهش قیمت دلار از 26 به 24 هزار تومان قیمت سمند سال از 202 میلیون تومان با کاهش12 میلیون تومانی به 188 میلیون تومان رسید.

وی افزود: ممنوعیت واردات خودرو خارجی به کشور در افزایش قیمت آن تأثیرگذار بوده و با واردات خودرو قیمت آن معقول خواهد شد.

به گفته وی؛ بازار خودرو‌های خارجی متأثر از قیمت ارز در کشور است به عنوان مثال با رسیدن قیمت دلار به 32 هزار تومان قیمتسانتافه 3.5 میلیارد تومان بود و با ورود دلار به کانال 25 هزار تومان قیمت به 1.9 میلیارد تومان رسید.

موتمنی در پایان گفت: درصورتی‌ که ثبات در بازار ارز ادامه داشته باشد، بازار خودرو نیز ثبات خود را حفظ خواهد کرد و فاصله میانقیمت کارخانه‌ای و آزاد بسیار کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/ منبع: میزان

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!