کدام جریمه‌ های رانندگی مشمول بخشش می شود؟

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا، جزئیات جریمه های رانندگی که مشمول بخشش می شود اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: با پیشنهاد پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و موافقت مجلس شورای اسلامی مقرر شد تا با هدف مساعدت به شهروندان جرایمی که در سال‌های گذشته بدلیل عدم پرداخت به موقع مشمول جریمه دیرکرد دو برابری شده‌اند، بخشیده شده و این جریمه‌ها به مبلغ اصلی جریمه برگردند.

وی با بیان اینکه تمام جرایمی که تا پایان سال 99 به عنوان معوق مانده بود و مشمول دوبرابری شده بود، به رقم اصلی خود برگشته است، گفت: رانندگان وسایل نقلیه که دارای چنین جرائمی هستند از امروز تا پایان دی ماه سال 1400 فرصت دارند که از این بخشودگی استفاده کنند، در غیر اینصورت رقم دوبرابر شده برای جرائم رانندگی دوباره اعمال خواهد شد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره اینکه کدام جرائم مشمول بخشش دوبرابری جریمه دیرکرد شده‌اند گفت: جرائمی که به وسیله دوربین‌ها ثبت شده، دوبرابر نخواهد شد و بنابراین بخشودگی نیز شامل آن نمی‌شود، اما دیگر جرائم چنانچه که طی دو ماه پرداخت نشود، مشمول جریمه دوبرابر دیرکرد خواهند شد که همانطور که گفتم جریمه دوبرابری دیرکرد تا پایان سال 99 بخشیده شده و تنها اصل جریمه باید پرداخت شود.

جهانی با بیان اینکه بخشودگی دوبرابر جرایم به طور سیستمی در مورد جریمه‌های واجد شرایط اعمال شده است، گفت: با این وجود شهروندان می‌توانند برای اطلاع از جرائمی که به اصل مبلغ خود بازگشته به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و لیست جرائم مذکور را دریافت کنند.

وی در مورد نحوه پرداخت جرائم نیز گفت: با مراجعه به سایت راهور 120 و نیز استفاده از درگاه‌های بانکی بانک های عامل و طرف قرارداد با پلیس راهور شامل بانک‌های مهرایران، پاسارگاد، ملی، سینا، پارسیان، کشاورزی و تجارت می‌توان نسبت به پرداخت جرائم اقدام کرد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین تاکید کرد که این بخشودگی جرائم شامل بخشودگی اصل جریمه یا پاک کردن خلافی نیست و تنها جریمه‌های دوبرابری دیرکرد بخشوده شده و اصل مبلغ جریمه باید پرداخت شود.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

طرح برخورد پلیس با پلاک مخدوشی ها در تهران

خبرنگاران تا 10 اردیبهشت برای ثبت نام طرح ترافیک فرصا دارند

هشدار پلیس به رانندگانی که پلاک خودرو خود را می پوشانند

اعلام آمادگی شهردار تهران برای اجرا پروتکل های اضطراری مقابله با کرونا

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!