سیستم شماره گذاری اینترنتی در 2 مرکز پایتخت آغاز به کار کرد

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از راه‌اندازی سیستم شماره‌گذاری اینترنتی خودرو در دو مرکز «میثم» و «خاوران» در غرب و شرق پایتخت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از راه‌اندازی سیستم شماره‌گذاری اینترنتی خودرو در دو مرکز «میثم» و «خاوران» در غرب و شرق پایتخت خبر داد.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: دو خط در هرکدام از این مراکز به صورت پایلوت راه اندازی شده و روزانه ظرفیت شماره گذاری حدود 200 خودرو را دارد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا درباره چگونگی انجام مراحل شماره گذاری اینترنتی اعلام کرد: افراد برای شماره گذاری اینترنتی باید از طریق سایت راهور 120 اقدام کرده و بعد از ورود به این سایت‌ گزینه ‌سامانه نقل و انتقال اینترنتی را انتخاب کرده و بقیه مراحل را انجام دهند یا اینکه از طریق ‌سامانه خدمات الکترونیکی انتظامی(سخا) برای این امر اقدام کنند.

سرهنگ محمدی مهمترین مزیت شماره‌گذاری اینترنتی را انجام 80% پروسه کاری شماره گذاری به واسطه گوشی تلفن همراه و یا رایانه‌های شخصی عنوان کرد و گفت: خریدار و فروشنده صرفاً برای کمتر از 20 درصد کار یعنی بازدید اصالت خودرو و نصب پلاک در مراکز تعویض پلاک حاضر می شوند که فقط 10 دقیقه زمان می‌برد.

گزارش خودرو

وی گفت: خودروهای سواری شخصی در این مرحله امکان ثبت نام و دریافت خدمات را دارند و خودروهای حمل بار، وانت بار و عمومی در این مرحله از این طریق شماره‌گذاری نخواهند شد.

وی به مورد خاصی که در این زمینه وجود دارد پرداخت و گفت: ذکر این نکته ضروری است که فقط افرادی که در دو سال اخیر به مراکز نقل و انتقال خودرو مراجعه داشته و خدمات دریافت کرده‌اند می‌توانند در طرح شماره‌گذاری اینترنتی ثبت‌نام کرده و خدمات دریافت کنند؛ چراکه اطلاعات و آدرس آنها در سیستم ثبت‌ و به روز شده است.

رئیس‌مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا اعلام کرد: افرادی که از تاریخ اول خرداد 98 تاکنون نقل و انتقال خودرو داشته اند(هم شخص خریدار و هم فرد‌‌ فروشنده) می‌توانند برای شماره گذاری اینترنتی اقدام کنند.

وی گفت : مهم‌ترین مزیت این اقدام علاوه بر زمان کوتاه مراجعه به مراکز شماره گذاری، این است که افراد نیازی به پیاده شدن از خودرو در این شرایط کرونایی نداشته و کمتر از 10 دقیقه اصالت خودرو بررسی شده و پلاک نصب می‌شود.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا تصریح کرد: خریدار در این طرح می‌تواند از سوابق تصادفات، معاینه فنی، بیمه، خلافی و …خودرو مطلع شده و با آگاهی کامل اقدام به خرید خودرو کند؛ همچنین خریدار اگر پلاک آزاد داشته باشد که کمتر از یکسال از فک آن گذشته باشد می تواند در سامانه انتخاب کند تا به خودروی جدید خود الصاق شود.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آغاز به کار مراکز تعویض پلاک در 11 استان

قیمت خودروها در فضای مجازی ساختگی است

آغاز به کار مراکز تعویض پلاک

تداوم تعطیلی مراکز تعویض پلاک تا نارنجی شدن وضعیت شهرها

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!