برخورد قاطع پلیس راهور با مخدوش کنندگان پلاک خودرو

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا از برخورد قاطع پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با مخدوش کنندگان پلاک خودروها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سردار سید تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص اهمیت شناسایی وسایل نقلیه اظهار کرد: پلاک مهمترین مشخصه شناسایی وسیله نقلیه، مالک و ثبت تخلفات می باشد که ضوابط مرتبط با آن در قانون مجازات اسلامی، آیین نامه راهور و جداول تخلفات رانندگی تعیین شده است.

وی ادامه داد : اخیراً در پی توسعه سامانه های هوشمند ثبت تخلفات و اعمال محدودیت و ممنوعیت تردد ناشی از شیوع بیماری کرونا برخی از رانندگان متخلف و هنجار شکن برای دور زدن قانون و فرار از مجازات تعیین شده اقدام به دستکاری در ارقام و اعداد و استفاده از پلاک سایر وسایل نقلیه به صورت غیرمجاز کرده اند.

سردار حسینی از اهتمام جدی پلیس برای برخورد با مخدوش کنندگان پلاک خودروها خبر داد و گفت : به لحاظ ضرورت کنترل و برخورد با این گونه رانندگان پرخطر در چرخه ترافیک و جلوگیری از تسری قانون گریزی به سایر رانندگان دستورالعمل عمل برخورد شدید با مخدوش کنندگان پلاک وسایل نقلیه به مأمورین این پلیس در سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: در این طرح که از 5 تیرماه شروع شده است تا دیروز تعداد 15هزار خودرو اعمال قانون و به مراجع قضایی معرفی شده است.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به مستندات قانونی برخورد با رانندگانی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودرو می‌کنند اظهار داشت : طبق ماده720 قانون مجازات اسلامی و ماده یک آیین نامه راهنمایی رانندگی مصوب سال 1384 و ماده 21 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال 1389 مجلس شورای اسلامی پلیس موظف به برخورد با اینگونه تخلفات و جرائم است.

وی تصریح کرد: علاوه بر اعمال جریمه و توقیف، باتوجه به اینکه هرگونه دست کاری پلاک وسیله نقلیه جرم محسوب می شود، لذا مخدوش کنندگان پلاک خودروها به مراجع قضایی نیز معرفی می شوند و دادگاه می تواند از 6 ماه تا یک سال مجازات حبس تعیین کند

سردار حسینی بیان کرد: هدف پلیس اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، توسعه انضباط ترافیکی پایدار و برخورد هدفمند و موثر با تخلفات رانندگی و پیشگیری از سایر جرائم مرتبط است.

انتهای پیام \ منبع: ایرنا

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!