افزایش تولید با وجود توقف تولید پراید، نماد تحول در سایپا

معاون وزیر صمت و رییس ایدرو در بازدید از گروه خودروسازی سایپا اجرای جسورانه توقف تولید پراید در اوج سال های تحریم وافزایش تیراژ روزانه بیش از ۱۳۰ درصدی به نسبت سال ۹۷ در سایپا را نمونه ای از قابلیت پویایی و انعطاف پذیری صنعت خودرو وتحول جدی در سایپا برشمرد. به گفته رییس دستگاه سیاست گذاری تولید خودرو کشور، توجه به شرایط سخت این صنعت ناشی ازتحریم های بین المللی و محدودیت های کرونا ارزش این تغییرات را دوچندان می کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محسن صالحی نیا همچنین کاهش ۹۰ درصدی تعهدات معوق خودروهای فاقد شرکای خارجی از سال ۹۸ تا کنون را نیز بسیار مهمارزیابی و بر رعایت حداکثری حقوق مصرف کنندگان با ایفای به موقع تعهدات و افزایش کیفیت محصولات تاکید کرد .

صالحی نیا توسعه محصولات سایپا از ۴ گونه در سال ۹۷ به ۷ گونه با کیفیت تر در سال جاری را نیز نشانه ای از تلاش صنعت خودروبرای کسب رضایت بیشتر مشتریان برشمرد که اگرچه قابل تقدیر است اما باید روند بهبود خود را با شیب بیشتر دنبال کند.

معاون وزیر صمت گفت : علی رغم تکانه اولیه آغاز تحریم ها در سال های ۹۸ و ۹۹ صنعت خودرو کشور با تکیه بر تجربیات همکاری هایبین المللی و تمرکز بر داخلی سازی قطعات به سطح بالاتری از توانمندی دست یافت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این بازدید و دیدار، حمایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران را یکی از عوامل اصلی تحولات و پیشرفت های صنعت خودرو کشور و گروه سایپا در دو سال اخیر دانست و افزود: در پایان سال ۹۷ و در نتیجه تحریم های ظالمانه، تولید خودرو به حدود ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود اما پس از استقرار تیم فعلی باتلاش شبانه روزی مدیران و کارگران سایپا، در فاصله ای کمتر از دو ماه، شرایط مطلوب رقم زده شد و موفق به تولید روزانه حدود ۲۰۰۰خودرو در سایپا بودیم.

گزارش خودرو

سیدجواد سلیمانی ادامه داد: درست در همان شرایط سخت و در حالی که نزدیک به ۳۰ درصد تولیدات مشترک سایپا به دلیل قطعهمکاری شرکای خارجی از چرخه تولید خارج شده بود، تصمیم به توقف تولید پراید با سهم بیش از ۷۰ درصدی از چرخه تولید گرفتیم.

سلیمانی افزود: نگرانی از اجرای این تصمیمات، علاوه بر مدیران، در بین جامعه کارگری سایپا نیز مشهود بود و برخی منتقدان نیز بااشاره به وعده‌های مدیران قبلی، توقف تولید پراید را شعاری و غیرقابل اجرا می‌دانستند.

وی اظهار کرد: با وجود همه نگرانی ها و برخی انتقادها، تصمیم به این جراحی سخت در کالبد سایپا گرفتیم و با حمایت های وزارتصمت و سازمان گسترش، همراهی زنجیره تامین و تلاش مدیران و کارگران، موفق شدیم در سال بدون پراید، تحریم های بین المللی ومحدودیت های کرونایی، تیراژ تولید در سایپا را حفظ کنیم و حتی افزایش هم بدهیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: توقف تولید پراید در واقع پایان تفکر پرایدی در سایپا بود و امروز سایپای نوین با تولید شاهین،به عنوان ایمن ترین و باکیفیت ترین خودرو داخلی تصمیم بر آن دارد تا تصویر ذهنی جامعه را نسبت به صنعت خودرو کشور تغییر دهد.

سلیمانی در پایان افزود: در حالی‌ که صنعت خودرو اعم از خودروسازان و قطعه‌سازان در تعطیلات تابستانی هستند، با تدابیر قبلی وایجاد شیفت‌های کاری ویژه، خط تولید شاهین را فعال نگه‌داشتیم تا بتوانیم هرچه سریعتر خودروهای مشتریان محترم را تحویل دهیم وتعهدات خود را به‌روز کنیم.

انتهای پیام/

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!