چرا بنزین سوپر دیگر در عرضه نمی شود؟

نایب‌ رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران کشور گرانی بنزین سوپر نسبت به بنزین معمولی و عدم استقبال از آن را از اصلی‌ترین عامل عرضه نشدن این فرآورده دانست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

ابراهیم الباجی عضو هیئت مدیره انجمن صنفی جایگاه داران کشور در خصوص کمبود بنزین سوپر در جایگاه و حذف این فراورده از برخی جایگاه‌ها اظهار کرد: تا پیش از سهمیه‌بندی بنزین و شیوع کرونا، سهم بنزین سوپر از مصرف حدود 30 درصد بود که در یک سال گذشته، این عدد به حدود 4 درصد رسیده است.

به گفته الباجی با اشاره به اینکه عرضه نکردن بنزین سوپر خواست جایگاه‌داران نیست و در عمل سکویی که بنزین سوپر ارائه می‌کند زیان روزانه برای جایگاه‌دار دارد گفت: حق‌العملی که جایگاه‌دار بابت فروش بنزین سوپر دریافت می‌کند برابر با حق‌العمل بنزین معمولی است درحالی که زیان فروش آن بیشتر است، در نتیجه جذابیت فروش آن هر روز کمتر می‌شود. از طرفی جایگاه‌های سوخت به دلیل نفروختن سریع این فرآورده و تبخیر بالاتر آن نسبت به بنزین معمولی دچار زیان و خسارت می‌شوند و حتی باید جریمه کسری ناشی از تبخیر بالا را هم بپردازند.

الباجی تاکید کرد: با این حال، جایگاه‌داران زیرساخت و سکو‌هایی برای عرضه بنزین سوپر دارند و اگر سود منصفانه از بابت آن داشته باشند علاقمند به عرضه آن هستند.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی جایگاه داران کشور همچنین خواستار قرارگرفتن کارگران جایگاه‌های سوخت در اولویت دریافت واکسن کرونا شد.

ابراهیم الباجی گفت: متاسفانه علیرغم درخواست‌ها و مکاتبات متعدد هیچ حمایتی از جایگاه‌داران صورت نگرفته و هنوز کارگران جایگاه‌ها جزو مشاغل آسیب دیده از کرونا قرار نگرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه از همان روز‌های ابتدایی شیوع کرونا وزارت بهداشت جایگاه‌های سوخت را جزو اماکن پرخطر ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد و به مراجعین جایگاه‌های سوخت توصیه شد، هنگام مراجعه به جایگاه‌های سوخت بنزین و CNG پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، افزود: با وجود اینکه کارکنان جایگاه‌ها در معرض ابتلا به کرونا هستند و تاکنون تعداد زیادی از پرسنل جایگاه‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند خبری از قرارگرفتن این افراد در اولویت دریافت واکسن کرونا نیست.

الباجی گفت: اگرچه از وزارت بهداشت درخواست کرده ایم پرسنل جایگاه‌های سوخت را در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دهد و وزارت بهداشت هم این افراد را در اولویت سوم قرارداده، اما تاکنون هیچ اقدامی برای اجرایی شدن آن انجام نشده است.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران افزود: متاسفانه علیرغم درخواست‌ها و مکاتبات متعدد هیچ حمایتی از جایگاه‌داران صورت نگرفته و جایگاه‌های بنزین و سی ان جی جزو مشاغل آسیب دیده از کرونا قرار نگرفته‌اند.

انتهای پیام | منبع: صدا و سیما

پمپ بنزین های محدوده اطراف مجلس تعطیل می شوند

رکورد مصرف بنزین با وجود محدودیت های کرونایی در تیرماه شکسته شد!

با چراغ بنزین روشن تا چند کیلومتر می توانیم رانندگی کنیم؟

مشکلی برای تامین سوخت رسانی نداریم

مشکلی برای تامین بنزین نخواهیم داشت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!