آیا با 206 هم باید خداحافظی کنیم؟ / خودروهایی که استانداردهای لازم را نداشته باشند از خط خارج می شوند

به گفته دبیر انجمن خودروسازان بر اساس استاندارد‌های اجباری کشور ممکن است برخی از خودرو‌ها استاندارد لازم را نگیرند و از خط تولید خارج شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان مبنی بر نحوه قیمت گذاری خودرو‌های داخلی و اینکه آیا خودروسازان می‌توانند خود اقدام به قیمت گذاری خودرو کنند؟ گفت: شورای رقابت وظیفه قیمت گذاری خودرو‌های داخلی را دارد اما متاسفانه اکنون زیر قیمت تمام شده نرخ تعیین می کند.

او گفت: زیان خودروسازان بالغ بر ۸۵ هزار میلیارد تومان شده است. ما می‌گوییم باید از تجربه دهه ۷۰ استفاده کنند و اجازه دهند خودرو در حاشیه بازار به فروش رود.

دبیر انجمن خودروسازان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به آمار تولید خودروسازان و کاهش تولید برخی از خودرو‌های داخلی و اینکه آیا برخی از خودرو‌های داخلی مانند پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که در طرح‌های پیش فروش و فروش فوق العاده دیگر حضور ندارد، قرار است از خط تولید خارج شود؟ گفت: این جزئیات باید از خودروساز پرسیده شود، اما آنچه مسلم است خودروسازان سعی می‌کنند خودرو‌های جدید به بازار عرضه شود، به طور مثل اکنون خودروسازان خودرو‌های جدید تارا و شاهین را به بازار عرضه می کنند.

او ادامه داد: بر اساس استاندارد‌های اجباری کشور ممکن است برخی از خودرو‌ها استاندارد لازم را نگیرند و از خط تولید خارج شوند. این ادعا وجود ندارد که ۲۰۶ استاندارد لازم را ندارد، اما به هر ترتیب برنامه هر شرکت را تولیدکننده مشخص می‌کند و تصمیم می‌گیرد چه خودرویی را تولید کند.

دبیر انجمن خودروسازان در پاسخ به چرایی فروش بیشتر خودرو‌های جدید مانند راناپلاس و دنا پلاس نسبت به گذشته، گفت: وقتی شورای رقابت زیر قیمت تمام شده برای خودروسازان قیمت تعیین می‌کند، بهتر است که خودرو‌های گران‌تر را پیش فروش کنند تا کمتر زیان ببینند.

نعمت بخش تشریح کرد: ایران خودرو سال گذشته متوسط روی هر خودرو ۳۵ میلیون تومان زیان کرد در صورتی که اختلاف قیمت با بازار بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است. متاسفانه سیستم قیمت گذاری معیوب است که امیدواریم در دولت جدید برای این سیستم تصمیم جدید بگیرند.

دبیر انجمن خودروسازان گفت: در دولت قبل متاسفانه شهامت تصمیم گیری برای قیمت خودرو وجود نداشت و امیدوارم در دولت جدید تصمیم درستی برای قیمت گرفته شود. نباید اینطور باشد که خودروساز با زیان بفروشد.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

قیمت لوازم مصرفی پژو 206 و برلیانس در بازار چه قیمتی است؟

ظاهرا رکوردها برای شکسته شدن ثبت می شوند / 206 ناقابل 272 میلیون تومان!

قیمت لوازم برقی پژو 206 در بازار چه قیمتی است؟

فمینیسم در دنیای ماشین‌ها!/ با زنانه ترین خودروهای بازار ایران آشنا شوید

قیمت لوازم برقی پژو 206

قیمت لوازم جلوبندی پژو 206 در بازار

پژو پارس کارکرده در بازار چه قیمتی است؟/ قیمت خودروهای کارکرده کمتر 150 میلیون تومان

قیمت لوازم یدکی پژو 206 در بازار

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!