پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خودروهای دپو شده در گمرک

خودروهای مانده در گمرک مشکلات قضایی دارند

براساس اعلام دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت، اغلب خودرو‌های باقی مانده در گمرکات کشور موانعی از جنس احکام قضایی دارند و توقیف شده‌اند. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سهیل معمار باشی مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت درباره خودروهای مانده در گمرک و ارتباط وزارت صمت با ترخیص نشدن آن‌ها گفت: […]

سبحان قالیباف
شنبه - ۱۷ مهر ۱۴۰۰

براساس اعلام دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت، اغلب خودرو‌های باقی مانده در گمرکات کشور موانعی از جنس احکام قضایی دارند و توقیف شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سهیل معمار باشی مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت درباره خودروهای مانده در گمرک و ارتباط وزارت صمت با ترخیص نشدن آن‌ها گفت: در خصوص خودرو‌های مانده در گمرکات که تا کنون امکان ترخیص نداشتند 3 نکته وجود دارد. برخی از این خودرو‌ها یا تولید کشور آمریکا هستند و یا با سفارش کشور آمریکا تولید شده‌اند و به همین دلیل امکان ترخیص و ورود به کشور را ندارند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت با تاکید بر این که وزارت صمت برای ترخیص این خودروها با سازمان استاندارد همکاری داشت، گفت: برخی از این خودروها مدت‌هاست که در گمرکات متوقف شده‌اند و امکان شماره گذاری و تایید استاندارد آن‌ها وجود ندارد، اما با توجه به نظر مسائل سازمان استاندارد از گواهی تدبیر به جای گواهی تایید استفاده شود تا این خودرو‌ها اجازه ترخیص بگیرند. در این شرایط وزارت صمت هم موافقت خود را اعلام کرد تا امکان ترخیص برخی از آن‌ها فراهم شود.

معمار باشی علت اصلی ترخیص نشدن خودروهای رسوب کرده را مشکلات قضایی دانست و تصریح کرد: اغلب خودرو‌های باقی مانده موانعی از جنس احکام قضایی دارند و توقیف شده‌اند پس باید حکم قضایی برای آزادسازی این خودرو‌ها صادر شود تا امکان ترخیص این خودرو‌ها مهیا باشد.

او درباره اقدامات وزارت صمت برای تسریع این فرآیند و ارتباط خودروهای باقی مانده به دفتر خودرو گفت: موضوعی وجود نداشته که مرتبط به وزارت صمت باشد و اقدامی از طرف این وزارتخانه برای حل آن انجام نشده باشد. هر موضوعی برای تسهیل ترخیص این خودرو وجود داشته وزارت با آن موافقت کرده و همراهی لازم را داشته است.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت با تاکید بر اهمیت بهبود کیفیت‌ خودروهای تولیدی در این هدف‌گذاری و سند پشتیبان آن بیان کرد: در هدف‌گذاری فقط بحث کمیت مد نظر نیست، بلکه الزامات و نیازمندی‌های ارتقا کیفی محصولات نیز مد نظر قرار دارد. این مدنظر نیست که ما تیراژ را بدون توجه به کیفیت افزایش دهیم بلکه باید تیراژ تولید و کیفیت محصولات در کنار هم بهبود پیدا کند.

معمارباشی با تاکید بر اهمیت بهبود تولیدات داخلی، ادامه داد: مطمئنا نظارت‌های شدیدی روی قطعات و همچنین کیفیت خودروها انجام خواهد شد. امیدواریم که روزی صنعت خودروی ما باعث افتخار کشور و مردم شود.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

صدور دستور قضایی برای مزایده فروش وسایل نقلیه رسوبی در هرمزگان

ورشکستگی کارخانه ها و گرانی بی سابقه با بخشنامه جدید گمرک

داستان پورشه های بندر نوشهر چیست؟

بیش از ۲ هزار دستگاه همچنان در گمرکات کشور بلاتکلیف هستند

درخواست وزیر کشور از رئیس جمهور برای تعیین تکلیف خودروهای رسوبی در گمرک

امیدی به کاهش قیمت خودروهای وارداتی هست؟

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی