معرفی و بررسی کشنده مدرن آمریکایی وسترن‌ استار 5700XE

وسترن‌استار 5700XE  یک کشنده مدرن آمریکایی از نوع کلاس 8 است که در عین بهره‌مندی از امکانات و تکنولوژی روز کشنده‌های کلاس خود، به‌صورت دستی مونتاژ می‌شود؛ موردی که در ترکیب با استایل مشخص کشنده‌های دماغ‌دار آمریکایی، اصالت و جذابیت آن نزد خریداران آمریکایی را بیش‌تر و بیش‌تر تقویت می‌کند.

گزارش اختصاصی پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

اگر تا پیش از این شاید فکر می‌کردید روش‌های سنتی تولید دیگر جایگاهی در صنعت خودروهای تجاری و کار ندارند باید بگوییم غولی که در برابر شماست، مثال نقض این تصور است.

می‌توان گفت وسترن‌ استار 5700XE  هر آن‌چه شما از یک کشنده عظیم‌الجثه انتظار دارید از جمله سواری راحت و مصرف سوخت بهینه را عرضه خواهد کرد. حال به این موارد برخورداری از یک ظاهر تهاجمی و خشن را نیز بیفزایید. دیگر از یک کشنده غول‌آسا چه می‌خواهید؟ این‌جا همه چیز مهیاست.

ستاره مغربی

نیرو پیشران این کشنده، یک موتور از ساخته‌های کمپانی دیترویت‌دیزل است. پیشرانه‌هایی که مترادف هستند با قدرت، کارایی و قابلیت اطمینان. موتورهایی که در چندین مدل و حجم‌های مختلف ارائه می‌شوند. این مدل از وسترن‌استار 5700XE  با موتور 15.6 لیتری ۶ سیلندر DD16 دیترویت‌دیزل عرضه شده که می‌تواند ۶۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۲۷۷۹ نیوتن‌متر گشتاور به تولید برساند.

البته موتور ۶ سیلندر خطی DD15 دیترویت‌دیزل با حجم ۱۴٫۸ لیتر و توان ۵۰۵ اسب‌بخار و گشتاور ۲۴۰۰ نیوتن‌متر نیز قابل سفارش است. پیشرانه‌های مذکور در راستای افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف سوخت، به‌صورت استاندارد با گیرباکس ۱۲ سرعته اتوماتیک دیترویت DT12 همراه شده‌اند.

در طراحی این کشنده حتی کوچک‌ترین نکات نیز لحاظ شده‌اند و طراحان برای افزایش بهره‌وری، آیرودینامیک و صرفه اقتصادی، سابقه و میراث غنی وسترن‌استار را با تکنولوژی پیشرفته دایملر ترکیب کرده‌اند. نتیجه این کار هم شده یک کشنده زیبا و پرقدرت که همان سرسختی و قابلیت اطمینانی که از یک محصول در این سطح انتظار می‌رود را ارائه می‌دهد.

امکاناتی نظیر کروزکنترل تطبیقی، سیستم کنترل پایداری، سیستم ترمز Wabco و رادار محافظتی برای اجتناب از برخورد را نیز باید از جمله تجهیزات ایمنی این مدل از ستاره مغربی یا وسترن استار دانست.

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!