رفع موانع صادرات قطعات خودرو به سوریه به زودی

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه تصریح کرد: مذاکراتی برای رفع موانع صادرات قطعات خودرو به سوریه در حال انجام است و به زودی مشکلات صادرات به این کشور بر طرف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

کیوان کاشفی رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه با بیان اینکه ممنوعیت صادرات برای خودروی ایرانی به این کشور صحت ندارد، بیان کرد: ردر سال‌های اخیر واردات خودرو از تمام کشورهای جهان به سوریه ممنوع بوده است.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه با بیان اینکه سوریه ضوابطی مختص به ایران در زمینه واردات خودرو صادر نکرده است، اظهار کرد: این کشور در راستای مشکلات ارزی و اقتصادی داخلی، ورود برخی از کالاها را ممنوع اعلام کرده است که خودرو یکی از این محصولات محسوب می شود.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه در خصوص خودروهای ایرانی در سوریه، تصریح کرد: سایپا و ایران خودرو به عنوان دو شرکت خودروسازی ایرانی سایت تولیدی در این کشور دارند که به تجهیزات لازم برای تولید خودرو مجهز است.

وی با بیان اینکه این دو سایت در ایام جنگ در سوریه آسیب ندیده اند، اشاره کرد: محصولات این دو شرکت در سال های اخیر در این کشور تولید و به فروش می رسید و تاکنون نیز مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

کاشفی تاکید کرد: در ماه‌های اخیر سوریه قانون جدیدی در زمینه واردات قطعات خودرو وضع کرده که بر اساس آن ورود لوازم یدکی ممنوع شده است و چون سایپا قطعات تولیدی خود را از ایران وارد و در سوریه برای تولید مورد استفاده قرار می داد در ماه های اخیر با مشکلاتی مواجه شده است.

به گفته رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه، در ماه های اخیر سایپا محصولات خود را با قطعات ذخیره تولید کرده است اما این روند تولید را کاهش و مشکلاتی را نیز به همراه داشته است.

وی در خصوص تولید محصولات ایران خودرو نیز گفت: در یکسال اخیر به دلیل برخی مشکلات در سهام این شرکت تولید با وقفه مواجه شده است که به زودی در راستای حل این موضوع نیز اقدام خواهد شد.

کاشفی اشاره کرد: موضوع رفع ممنوعیت واردات قطعات خودرو برای سایپا به سوریه و حل مشکلات سهامداری ایران خودرو در دستور کار قرار دارد که با توجه به سفر وزیر صنعت به این کشور در آینده نزدیک، این مشکلات برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

کروز با جدیدترین قطعات بومی سازی شده خود در شانزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو حضور می یابد

تولید یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو قطعا شدنی است!

انتقاد رئیس سازمان بورس از قیمت گذاری دستوری خودرو

تداوم رکود در بازار لوازم یدکی

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!