بحران های داخلی بیشتر از بحران های جهانی به قطعه سازان لطمه می زند

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور بیان کرد: اگر صادقانه بگوییم، ما از بحران‌های جهانی کمتر از بحران‌های داخلی لطمه می‌خوریم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

آرش محبی نژاد دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: قطعه سازان صنعت خودرو به غیر از 2 بحث غول کرونا و تحریم‌های خارجی، با مشکلات عدیده داخلی دست و پنجه نرم می‌کند، به عبارت دیگر تحریم‌های داخلی بیشتر به صنعت خودرو و قطعه سازی ضربه وارد می‌کند.

او گفت: چند سالی است که درگیر تحریم های خارجی هستیم اما متاسفانه تحریم های داخلی بیشتر از تحریم های خارجی به این صنعت ضربه وارد کرد و توان قطعه سازان و خودروسازان را گرفت.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تشریح کرد: در کنار این مسائل برخی موضوعات بحرانی و بین المللی مانند ریزتراشه‌ها وجود دارد که در سطح جهانی پیش آمده است؛ به عبارتی کل دنیا با کمبود تراشه مواجه شده اند که تاثیرات منفی در صنایع خودروسازی گذاشت اما این مسائل موقت بوده و ناشی از کرونا و بحران‌های دیگر است که رفع می‌شوند.

محبی نژاد گفت: اگر صادقانه بگوییم، ما از بحران‌های جهانی کمتر از بحران‌های داخلی لطمه می‌خوریم. قریب به 140 هزار خودروی ناقص کف پارکینگ‌های خودروسازان وجود دارد که بسیاری از آن‌ها به دلیل نقص قطعات به ویژه بحث بحران است.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نتیجه قیمت گذاری خودرو به کجا رسید؟

اعلام جدیدترین قیمت خودروها در هفته جاری

افراد در انتظار تعیین تکلیف وضعیت بازار خودرو

جدیدترین قیمت خودرو در بازار + جدول

حضور دولت در اقتصاد باید محدود شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!