آشنایی با ویژگی های موتور كاميون آميكو M2631

یکی از نقاط مثبت کامیون M2631 E5 آمیکو، پیشرانه قدرتمند آن است مجهز شدن به موتوری 6 سیلندر با قدرت 400 اسب بخار و حداکثر گشتاور 1920N.m با حجم 12 لیتر مهر تائیدی بر این ادعاست .

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

یکی از نقاط مثبت کامیون M2631 E5 آمیکو، پیشرانه قدرتمند آن است مجهز شدن به موتوری 6 سیلندر با قدرت 400 اسب بخار و حداکثر گشتاور 1920N.m با حجم 12 لیتر مهر تائیدی بر این ادعاست .

این موتور ساخت شرکت WEICHAI بوده که برندی خوشنام در تولید موتورهای دیزلی است. موتور WP12 مجهز به سیستم سوخت رسانی مدل کامن ریل ساخت شرکت Bosch است که هم بر روی کامن ریل و هم پمپ گازوئیل و همچنین ECU برند شرکت bosch نمایان است.

موتور با بهره گیری از سامانه مدیریت موتور ورژن EDC17 پیشرفته ، تمامی پارامترهای موثر در عملکرد موتور تحت کنترل و پایش است.

توربو شارژر Borg warner وظیفه پرخورانی این موتور را عهده دار است که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است . روغن موتور توصیه شده جهت این موتور ، روغن 15w40 CJ4 است.

به کمک استفاده از سیستم SCR و مایع ادبلو در کنار سامانه مدیریت موتور ورژن Bosch EDC17 در راستای کنترل آلایندگی این موتور موفق به اخذ استاندارد آلایندگی +Euro 5 گشته است .

یکی از نقاط مثبت در طراحی موتور Wp12 مجزا بودن هر یک از سر سیلندرهای موتور می باشد که این موضوع در بحث هزینه های تعمیر و نگهدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است لازم به ذکر است که سیستم پیش گرم کن الکتریکی موتور Wp12 ، استارت زنی را در فصول سرد تسریع می نماید .

همچنین وجود سیستم ریتاردر موتور evb با استفاده از تکنولوژی سوپاپ دود انبساطی یکی دیگر از مزیت های برتر این موتور می‌باشد این سیستم اگر بخوبی مورد استفاده قرار گیرد میتواند علاوه بر تضمین ایمنی خودرو در سراشیبی های تند باعث به حداقل رسیدن استهلاک لنت ترمز گردد.

انتهای پیام/

ضرر خودروسازان از تاخير در امور شماره گذاري محصولات/ فرآيند دريافت پلاك سنتی است

کامیون 2631 یورو 5+ جان سخت جاده ها و معادن

آسنا توربو اتوماتیک Limited Edition

گام های بلند آمیکو برای لیدری بازار خودروهای تجاری و پیکاپ

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!