دلایل اصلی تصادفات رانندگی در تعطیلات نوروزی چیست؟

سردار هادیان فر رییس پلیس راهور ناجا علت اصلی تصادفات رانندگی را سرعت و سبقت، خواب آلودگی و خستگی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

سردار سید کمال هادیان فر علت ۸۲ درصد از تصادفات را سرعت و سبقت، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی که جزو موضوعات جدی است عنوان کرد و گفت: تا ۵ فروردین ماه ۴۳۰ نفر جان خود را در تصادفات از دست داده و ۸۳۰۰ نفر نیز مجروح شدند که اگر با این روند جلو برویم ممکن است عدد جان باختگان به هزار نفر برسد که زیبنده کشور ما نیست.

وی با بیان اینکه ۳۲ درصد از جان باختگان در تصادفات سرنشین خودرو‌ها و غالبا کودکان و افراد کهنسال هستند، افزود: علت این است که سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده نکرده بودند که اگر از کمربند ایمنی استفاده می‌شد حداقل این بود که جانشان را از دست نمی‌دادند.

سردار هادیان فر گفت: امیدواریم در سال جدید هم شرایط بهتری از نظر تولید خودرو‌های ایمن و تحویل آن به مردم پیدا کنیم و هم تصادفات ما کاهش یابد هم راننده‌ها ایمن‌تر و مسلط‌تر رانندگی کنند، و هم نقاط حادثه خیز سریع‌تر برطرف شود. چرا که ۳۸ درصد تصادفات در نقاط حادثه خیز رخ می‌دهند.

رییس پلیس راهور ناجا یشترین زمان تصادفات در نیمه اول نوروز را بین ساعات ۱۶ تا ۲۰ و بعد از آن ۱۲ تا ۱۶ عصر است اعلام کرد و گفت: به رانندگان توصیه می‌کنم که اصلا در ساعات شب رانندگی نکنند به جهت اینکه بعضی معابر نور کافی ندارند، خط کشی‌ها آشکارسازی نشده و شرایط مناسبی ندارند و احتمال تصادف در ساعات شبانگاهی نیز بسیار زیاد است.

وی در خصوص وضعیت ترافیکی در جاده‌ها نیز گفت: تردد خودرو‌ها در تمام محور‌های جنوبی، غربی و شرقی کشور به صورت عادی و روان بوده و فقط تردد خودرو‌ها در محور‌های شمالی سنگین است.

هادیان فر خاطرنشان کرد: تقریبا در هیچ محوری خیلی اعمال محدودیت نداشتیم و فقط محور چالوس به تهران بود که در چند روز اخیر مجبور شدیم یا از شمال به جنوب و یا از جنوب به شمال این محور را یک طرفه کنیم، ولی چهار محور شمالی کشور فعال است و هیچ محدودیت در آن وجود ندارد.

به گفته وی تردد خودرو‌ها در تمام محور‌های جنوبی، غربی و شرقی کشور به صورت عادی و روان بوده، ولی تردد در محور‌های شمالی سنگین است و به رانندگان توصیه می‌کنم که زمان سفر خود را طوری مدیریت کنند که به ترافیک نخورند.

رییس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: پیش بینی ما این بود که امسال ۳۰ تا ۳۵ درصد تردد خودرو‌ها افزایش پیدا می‌کند، اما در نوروز امسال با افزایش ۴۸ درصدی تردد خودرو‌ها مواجه شدیم و تنها در دو روز گذشته فقط تردد رفت دو میلیون و ۵۰۰ هزار بوده و اگر تردد رفت و برگشت را با هم محاسبه کنیم بالای ۵ میلیون تردد ثبت شده است.

وی بیشترین تصادف در محور‌های کشور را مربوط به روز‌های چهارم و پنجم فروردین عنوان کرد و اظهار داشت: مسلم است که هرچه تردد بیشتر شود میزان تصادفات هم بیشتر خواهد شد و رانندگان باید با صبر و حوصله و دقت بیشتری رانندگی کنند.

جنگ آدرنالین و اکسیژن!/ پس از انواع تصادف رانندگی چه اقداماتی انجام بدهیم؟

راننده تشنه به اندازه یک راننده مست خطرساز است!

تصادف منجر به فوت قتل عمد است؟

تلفن همراه، متهم شماره یک تصادفات | همراهی نامطمئن برای رانندگان!

سقف مجاز سرعت در معابر چقدر است؟

این خودروهای نحس!/ افراد مشهوری که تصادف رانندگی آن ها را به کام مرگ کشاند

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!