راکبان موتورسیکلت های برقی هم باید گواهینامه داشته باشند

به گفته رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور، راکبین انواع موتورسیکلت‌ باید دارای گواهینامه رانندگی موتورسیکلت باشند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ احمد کرمی اسد رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور اظهار کرد: اخیرا در فضای مجازی کلیپی مبنی بر اینکه “استفاده از موتورسیکلت‌های برقی نیازی به گواهینامه ندارد” منتشر شده است.

وی گفت: به استناد ماده 1 آیین نامه صدور انواع گواهینامه رانندگی مصوب سال 1390 هیات محترم وزیران، رانندگی با هرنوع وسیله نقلیه موتوری زمینی مستلزم داشتن گواهینامه رانندگی متناسب با آن وسیله است.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور با تاکید بر اینکه موتورسیکلت‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند افزود: راکبین انواع موتورسیکلت‌ها باید دارای گواهینامه رانندگی موتورسیکلت باشند و در این میان هیچ تفاوتی بین موتورسیکلت‌های های کاربراتوری، انژکتوری و برقی به لحاظ ضرورت داشتن گواهینامه رانندگی برای راننده آن وجود ندارد.

سرهنگ کرمی اسد گفت: مطابق ماده 723 قاون مجازات اسلامی (تعزیرات) رانندگی بدون داشتن گواهینامه با هرنوع وسیله نقلیه خودرویی و موتوری تخلف نبوده بلکه جرم محسوب می‌شود و همکاران بنده در صورت مشاهده، ضمن متوقف کردن وسیله نقلیه، متخلف را به مراجع قضایی معرفی می‌نمایند.

وی در خصوص شرایط دریافت گواهینامه موتورسیکلت اظهار کرد: داشتن 18 سال تمام، ارائه گواهی سلامت جسمی و روانی از مراجع صلاحیت دار پزشکی، ارائه گواهی طی دوره‌های آموزش نظری و عملی از آموزشگاه‌ها و یا مراکز مجاز آموزش رانندگی، قبولی در آزمون‌های تئوری و مهارت عملی از شرایط لازم برای اخذ گوهینامه موتورسیکلت است.

سرهنگ کرمی اسد در پایان گفت: در سراسر کشور بیش از 180 آموزشگاه رانندگی موتورسیکلت وجود دارد که هموطنان عزیز می‌توانند با مراجعه به این آموزشگاه‌ها فرایند دریافت گواهینامه موتورسیکلت را طی نمایند.

انتهای پیام/ منبع: صدا و سیما

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!