ایمن ترین خودروها از دیدگاه موسسه آمریکایی (2016)

هرسال موسسه بیمه ایمنی بزرگراه های آمریکا فهرستی از ایمن ترین خودروهای موجود در بازار ارائه می کند که آن را می توان معیار مهمی برای خرید آینده در نظر گرفت. شایان ذکر است که معیارها هر سال با توجه به پیشرفت ها سخت گیرانه تر می شود.

خودروسازان ژاپنی و آلمانی در فهرست ایمن‌ترین خودروها در جاده‌های آمریکا شناخته شدند که تا اندازه‌ای به مدد افزوده شدن فناوری پیشرفته آنها برای جلوگیری از برخورد از مقابل بوده است.

  به نقل از ایسنا، گروه صنعتی “موسسه بیمه ایمنی بزرگراه” در گزارشی اعلام کرد

  1- تویوتا با 9 برنده که شامل خودروی پرفروش کمری بود در صدر فهرست Top Safety Pick قرار گرفت.

  2- هوندا موتور با هشت برنده در رتبه دوم، فولکس واگن با هفت برنده در رتبه سوم و سوبارو با شش برنده در رتبه چهارم قرار گرفت.

  در میان مدلهای آمریکایی، تنها مدل کرایسلر 200 و فیات 500 ایکس شرکت فیات کرایسلر اتوموبیل جایزه ایمنی خودرو را بدست آوردند.

  نتایج نهایی را می توانید با توجه به کلاس خودرو ها در عکس زیر مشاهده نمایید.

  نتایج بررسی ایمنی خودروها در کلاس های مختلف_موسسه ایمنی بزرگراه های آمریکا_2016

  نتایج بررسی ایمنی خودروها در کلاس های مختلف_موسسه ایمنی بزرگراه های آمریکا_2016

  خودروسازان برای قرار گرفتن در رتبه برتر ایمنی “موسسه بیمه ایمنی بزرگراه” باید سیستم جلوگیری از برخورد از مقابل همراه با قابلیتهای ترمز اتوماتیک برای جلوگیری از تصادف از عقب داشته باشند. این خودروها پیش از برخورد با هدف در تستهایی که با سرعت 12 یا 25 مایل در ساعت انجام می‌شوند، باید بدون دخالت راننده متوقف شده یا سرعتشان کم شود.

  جوایز این موسسه که در تبلیغات خودروسازان مورد استفاده قرار می‌گیرند، امسال نسبت به سال گذشته معیارهای سخت گیرانه ای را دنبال کردند به طوریکه بیش از 20 برنده فهرست سال گذشته در فهرست امسال راه پیدا نکردند.

  فهرست “موسسه بیمه ایمنی بزرگراه” چند روز پس از این منتشر شد که رگولاتورهای ایمنی خودروی آمریکا پیشنهاد اصلاح تستهای ایمنی تصادف را مطرح کردند که تحت آن، خودروسازان اگر می‌خواهند رتبه پنج ستاره را دریافت کنند، ملزم می‌شوند فناوریهای جلوگیری از برخورد را در خودروهای جدید اضافه کنند.

  سازمان ملی ایمنی ترافیک آزادراه آمریکا تحت “برنامه ارزیابی جدید خودرو” سه رتبه جدید را برای خودروها و کامیونها در زمینه ایمنی عابرپیاده، وضعیت تصادف و جلوگیری از برخورد پیشنهاد کرده است.

  پیشنهاد این سازمان خودروسازان را تشویق می‌کند از فناوریهای پیشرفته ای مانند فناوری که “موسسه بیمه ایمنی بزرگراه” برای دادن رتبه برتر ایمنی خواستار آن است، استفاده کنند.

  بر اساس گزارش رویترز، برای نخستین بار سازمان ملی ایمنی ترافیک آزادراه آمریکا رتبه بندی تست تصادف برای خودروها را بر مبنای استفاده خودروسازان از فناوری اجتناب از برخورد قرار خواهد داد.

  رتبه بندی‌های جدید قرار است از مدل سال 2019 اعمال شوند.

  ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

  نظر شما !!