عاشق پیشه های دوچرخه کجایید؟

طبق این تجزیه و تحلیل ۹ شهر از ۱۰ شهر برتر دوستدار دوچرخه در اروپا قرار دارند و هانگژو (چین) تنها شهر غیر اروپایی است که در این رتبه بندی در جایگاه هشتم قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سوم ژوئن از سال 2018 با هدف آگاهی عمومی نسبت به اهمیت و کاربرد دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه ارزان، سالم و سازگار با محیط زیست در سراسر جهان، روز جهانی دوچرخه نام گرفت. حالا هم در تقویم ما این روز در سال جاری با 13 خرداد ماه مصادف شده بود.

در همین راستا شرکت بیمه دیجیتال Coya ، اقدام به تجزیه و تحلیل از 90 شهر در سراسر جهان بر اساس ۱۶ شاخص در ۶ دسته اصلی کرده است. لازم به ذکر است که رتبه بندی شهرها بر اساس عواملی نظیر آب و هوا، سهم استفاده از دوچرخه، جرم و جنایت و ایمنی، زیرساخت‌ها، اشتراک گذاری و پویش‌ها است.

دوچرخه

طبق این تجزیه و تحلیل ۹ شهر از ۱۰ شهر برتر دوستدار دوچرخه در اروپا قرار دارند و هانگژو (چین) تنها شهر غیر اروپایی است که در این رتبه بندی در جایگاه هشتم قرار گرفته است. شهر اوترخت در هلند نخستین رتبه شهر دوستدار دوچرخه در جهان را کسب کرده است. شاید جالب باشد که بدانید دو شهر از کشور هلند در ۸ رتبه برتر شهرهای دوستدار دوچرخه قرار دارند؛ شهر اوترخت در جایگاه نخست و شهر آمستردام در رتبه پنجم.

بیشتر عاشقان دوچرخه در کدام شهرهای جهان قرار دارند؟

شهرهای آمریکا به طور کاملا مشخصی در بین ۱۰ شهر برتر دوستدار دوچرخه غایب هستند؛ سانفرانسیسکو با بالاترین رتبه در ایالات متحده، در رتبه ۳۹ ارزیابی شهرهای دوستدار دوچرخه قرار دارد. پورتلند و سیاتل نیز در میان ۵۰ رتبه برتر قرار دارند، اما به طور کلی باید گفت که به ویژه کلان شهرهای ایالات متحده آمریکا خیلی دوچرخه پسند نیستند. هنوز بیشتر آمریکایی‌ها با خودرو به محل کار خود رفت و آمد می‌کنند.

دوچرخه سواران در مترو

به نظر می‌رسد که از نظر فرهنگی استفاده از دوچرخه به عنوان حمل و نقل روزانه در اروپا عمیق‌تر از ایالات متحده است. بنابراین جای تعجب نیست که شهرهای اروپایی در این رتبه بندی جایگاه خودشان را بدست آورده‌اند.

انتهای پیام/

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!