تداوم تولید تیبا و سایپا به شرطها و شروطها

سخنگوی وزارت صمت بیان کرد: ادامه روند تولید تیبا و سمند بستگی به این دارد که 2 خودروساز تا چه میزان بتوانند ایرادات پرتکرار سازمان استاندارد را برطرف کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت،گفت: اینکه تیبا و سمند تولید خواهد شد یا خیر بستگی به این دارد که دو خودروساز تا چه حد بتوانند ایرادات پر تکرار سازمان ملی استاندارد را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد به دلیل عیوب پرتکرار تولید تیبا و سمند را متوقف کرده است، افزود: تعهدات برای این دو خودرو تاکنون انجام شده و ایران خودرو و سایپا هم اکنون در حال مذاکره با سازمان ملی استاندارد برای انجام تعهدات باقی مانده هستند.

قالیباف شرط ادامه روند تولید سمند و تیبا را در رفع عیوب آن‌ها دانست و گفت: ایران خودرو و سایپا در صورتی می‌توانند سمند و تیبا را تولید کنند که بتوانند رضایت سازمان ملی استاندارد را جلب کنند.

وی بیان داشت: از نظر وزارت صمت به دلیل کهنه بودن پلتفرم‌های این دو خودرو، ترجیح این است که با مدل‌های جدید جایگزین شوند، اما تنظیم بازار خودرو هم موضوع مهمی بوده و این اتفاق باید در فاصله زمانی کوتاه رخ دهد.

آنطور که عنوان شده برخی از ایرادات سمند و تیبا در سیستم انتقال قدرت، سیستم موتور، در بدنه، رنگ خودرو، سیستم فرمان و چراغ‌ها بوده است.

انتهای پیام/ منبع: فارس

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!