آیین نامه واردات خودرو به کجا رسید؟

عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: آیین‌ نامه واردات خودرو هنوز به مجلس نیامده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس در رابطه با آخرین وضعیت آیین‌نامه واردات خودرو اظهار کرد: ما در کمیسیون صنایع مجلس در رابطه با آیین‌نامه واردات خودرو جلسه‌ای برگزار کردیم که برخی از مسئولین دولتی هم در این جلسه حضور داشتند و قرار شد دولت این آیین‌نامه را به صورت مکتوب به مجلس ارائه کند تا مجلس آن را ارزیابی کند اما هنوز این آیین نامه به مجلس نیامده است.

وی درباره چرایی عدم نهایی شدن این آیین‌نامه توسط دولت توضیح داد: مسئولین مربوطه گفته‌اند که در حال طی کردن مراحل نهایی تصویب این آیین‌نامه هستیم؛ اما مشخص نیست که این تاخیر با چه توجیهی صورت می‌گیرد. دولت باید هر چه سریعتر آن را به مجلس ارائه کند تا مجلس آن را با قانون تطبیق دهد تا مشکلی نداشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مجلس به دنبال این است تا این آیین‌نامه با قانون مغایر نباشد، تاکید کرد: اگر آیین‌نامه واردات خودرو با قانون مغایرت داشته باشد، مجلس در این رابطه ورود جدی خواهد داشت.

سلیمی ادامه داد: توقع ما از دولت این است که سریعتر این آیین‌نامه را تصویب و به مجلس ارسال کند؛ تا این آیین نامه بیاید و مورد تائید مجلس قرار بگیرد و بعد ابلاغ و ثبت سفارش شود 3 الی 4 ماه زمان می‌برد تا خودروهای خارجی وارد کشور شوند.

وی اشاره کرد: با توجه به اینکه برخی از خودروهای داخلی که نسبت به سایر خودروها ارزان‌تر هستند پلاک نمی‌شوند، خانواده‌های کم‌توان در تهیه خودرو با مشکل مواجه شده‌اند؛ این موضوع یک مقدار مجلس را نگران کرده است که خانواده‌های کم‌برخوردار چگونه می‌توانند صاحب خودرو شوند؟

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان داشت: بعد از جلسه‌ای که با مسئولین دولتی داشتیم، برخی از موارد مندرج در آیین‌نامه به صورت شفاهی به سمع و نظر نمایندگان رسیدو نمایندگان ایرادات جدی به برخی از بندهای این آیین‌نامه داشتند که مسئولان قول دادند مکتوب آن را به مجلس ارائه کنند.

سلیمی عنوان کرد: هفته آینده پیگیری خواهیم کرد که دولت این آیین‌نامه را به صورت مکتوب به مجلس ارائه کند تا نمایندگان نظرات خودشان را اعلام کنند.

وی در رابطه با وعده دولت مبنی بر آغاز واردات خودرو از شهریور ماه گفت: من نمی‌دانم چرا دولت این وعده را داده است، پس از تصویب آیین‌نامه و همچنین ابلاغ و ثبت سفارش، جهت واردات خودرو به کشور 3 ماه زمان نیاز است.

انتهای پیام/ منبع: فارس

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!