انتقادات بسیاری به آیین نامه واردات خودرو وارد است

عضو کمیسیون صنایع مجلس بیان کرد:انتقادات بسیاری به آیین‌نامه واردات خودرو وارد است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

لطف الله سیاه‌کلی عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به جزئیات آیین‌نامهاز جمله اینکه در این آیین نامه به غلط آمده که وارد کننده باید از تولیدکننده محصول جهت تضمین ارائه خدمات پس از فروش مجوز رسمی داشته باشد.

وی ادامه داد: این غلط است؛ چراکه تولید کننده خودرو که نباید برای ارائه خدمات پس از فروش تضمین بدهد بلکه وارد کننده باید تضمین دهد که به خودرویی که وارد می‌کند، خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد؛ حال اینکه وارد کننده یا خودش این کار را انجام می‌دهد یا اینکه با شرکت‌هایی که خدمات فنی خودرو ارائه می‌دهند، قراردادی منعقد می‌کند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار کرد:‌ انتقاد دیگری که به آیین نامه واردات خودرو وارد است درباره عوارض واردات است، ما می‌گوییم عوارض خودروهای با قیمت کمتر از 20 تا 25 هزار دلار باید 10 درصد تعیین شود اما دولت آمده به جای اینکه عوارض را رقم پائینی تعیین کنند تا قیمت این خودروها در بازار مناسب باشد، آن را شناور تعیین کرده است.

سیاه‌کلی در پایان در پاسخ به این پرسش که چه تعدادی از وارد کنندگان امکان واردات خودرو را بر اساس آیین نامه واردات خودرو دارند نیز گفت: این آیین نامه به گونه‌ای است که هر کسی که توان واردات با شرط پشتیبانی بعدی را داراست می‌تواند خودرو وارد کند؛ فکر می‌کنم که بیشتر از 20 الی 30 وارد کننده هستند که می‌توانند واردات خودروانجام دهند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!