گران ترین خودرو حراجی!

حراج خودروهای خارجی توقیف شده در گمرک رسما آغاز شده در این میان یک دستگاه خودرو با قیمت پایه 7 میلیارد توجه مان را جلب کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حراج خودروهای خارجی توقیف شده در گمرک رسما آغاز شده اما در میان این چند هزار خودروی باقی مانده در گمرکات، خودروهای پورشه ماکان مدل 2017 با قیمت پایه 7 میلیارد است. گرانترین و خاص ترین خودروهای باقی مانده در گمرک . خودروهایی با قیمت روز بین 8 تا 9 میلیارد تومان که همین حالا هم تعداد زیادی از آنها در خیابان های تهران وجود دارد. اما این ماشین چه ویژگی های فنی دارد؟

از جمله خودروهایی که در مدل‌های مختلف در ایران حضور دارند و محبوب به شمار می‌روند، پورشه است. این خودرو که از فعالیت آن سال‌ها می‌گذرد، توانسته سهم نسبتا زیادی در بازار داخلی ما داشته باشد. در واقع علاوه بر ثروتمندان که غالب آنها پورشه‌سوار هستند، عموم مردم هم تصور می‌کنند که پورشه گران ترین نوع خودروی بازار است.

در میان تمامی پورشه‌هایی که در بازار وجود دارد، پورشه ماکان محبوبیت بیشتری دارد و در دو مدل پایه اس و توربوشارژ راهی بازار شده است. این دو مدل در نوع پیشرانه خود با یکدیگر تفاوت دارند، اما در کل هر دو به یک اندازه محبوب هستند، زیرا امکانات و مشخصات دیگر آنها یکسان است؛ البته به علت همان یک تفاوت قیمت این دو مدل بسیار تفاوت دارد.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

در میان کراس اوورهایی که در بازار ایران وجود دارند، یکی از بهترین‌ها همین پورشه ماکان است، زیرا به سیستم تعلیق و سیستم چهار چرخ محرک مجهز شده و در بخش فرمان نیز عملکرد سریع و خوبی دارد. مدل پایه این خودروی گران قیمت مجهز به پیشرانه 3 لیتری خورجینی است و می‌تواند حداکثر قدرت 340 اسب بخار و گشتاور 460 نیوتن‌متر را تولید کند. مجموع قوای محرکه این پورشه توسط جعبه دنده 7 سرعته به چهار چرخ آن انتقال داده می‌شود.

در زمینه شتاب صفر تا صدی نمی‌توان گفت عملکرد چندان خوبی را شاهد هستیم، زیرا دیگر خودروهای این فهرست ما را پر توقع ساخته، اما در کل پورشه ماکان می‌تواند در عرض 6.5 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. اما در مدل توربو و گران قیمت‌تر این خودروی کراس اوور شاهد حضور پیشرانه 6.3 لیتری هستیم که پتانسیل تولید حداکثر قدرت 400 اسب بخار و گشتاور 550 نیوتن‌متر را دارد.

شتاب صفر تا صد این نسخه به علت برخورداری از پیشرانه قوی‌تر و توربو، 4.4 ثانیه است و همین باعث شده تا پورشه ماکان توربو، ملقب به سریع ترین کراس اوور بازار شود. در بخش سیستم جعبه دنده تفاوتی میان مدل پایه و توربو دیده نمی‌شود.

انتهای پیام/ منبع: خبرآنلاین

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!