مقررات واردات خودرو تنها جایگاه خودروهای داخلی را پر رنگ تر می کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مقررات وضع شده رانت وجود دارد و جایگاه خودروی داخلی پررنگ‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

لطف‌الله سیاه‌کلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در خصوص واردات خودرو گفت: مقرراتی که وزارت صمت برای واردات خودرو مشخص کرده، به جایی نمی‌رسد. شیوه و نگاه غلط است و حل مسئله در آن جایی ندارد.

وی در ادامه توضیح داد: در مقررات وضع شده رانت وجود دارد و جایگاه خودروی داخلی پررنگ‌تر می‌شود. به جای اینکه این مقررات باعث رقابت شود، در واقع جلوی رقابت هم گرفته می‎شود و این مکانیزم جواب نمی‌دهد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن در خصوص ورود خودرو به بورس بیان کرد؛ وقتی وزارت صمت نتواند سامانه فروش خودرو ایجاد کند و در یک شب سامانه وزارتخانه از بین می‎رود، مجبور می‎شوند از ظرفیت بورس استفاده کند، وگرنه هیچ آدم عاقلی در هیچ جای دنیا خودرو را در بورس نمی‌فروشد و این ابداع وزارت صمت ما است.

فرهاد طهماسبی، عضو دیگر کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص واردات خودرو اظهار کرد؛ مجلس بر روی واردات خودرو نظارت خواهد داشت. اما اگر روندی که اعلام شده پی گرفته شود، دوباره شرکت‌های خاصی وارد کار می‎شوند و بحث رانت پیش می‌آید.

وی در پایان گفت: من مخالف روند اعلام شده دولت برای واردات خودرو هستم. این روند قطعاً منفعتی برای مردم ندارد. بدون شک این گونه واردات خودرو روی قیمت‌ها تاثیری نخواهد داشت و به نحوی واردات را تنظیم می‌کنند که تولیدات داخلی بتوانند بهره‌ای که تا امروز می‌بردند از جیب مردم بازهم ببرند.

انتهای پیام/ منبع: اقتصاد آنلاین

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!