رشد 4.2 درصدی تولید در سایپا/ رشد 177 درصدی خودرو کامل در سایپا

مجموع تولید گروه سایپا تا 17 آبان ماه سال جاری با رشد 4.2 درصدی همراه بوده به نحوی که 277 هزار و 94 دستگاه خودرو تولید شده، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این تعداد 265 هزار و 809 دستگاه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال تا 17 آبان ماه با تولید 263 هزار و 122 خودرو کامل نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تولید 94 هزار و 957 دستگاه، توانسته رشد 177 درصدی را به دست آورد.

بر اساس این گزارش آمار تولید کلی خودرو در این گروه خودروساز در این مدت با رشد 4.2 درصدی همراه بوده در حالی که از خرداد ماه سال جاری سه خودرو پرتیراژ تیبا، تیبا2 و ساینا از خطوط تولید خارج شده است. این رشد تولید با وجود خروج سه خودرو مذکور، بر اساس برنامه ریزی دقیق و مدون و با افزایش ظرفیت تولید سایر محصولات انجام شد.

علاوه بر این در سال جاری در گروه سایپا تولید خودرو به صورت “عبور مستقیم” با نرخ 100 درصد انجام شده که با مقایسه این موضوع در سال گذشته که نرخ “عبور مستقیم” در حدود 23 درصد بوده نشان دهنده افزایش تولید خودرو آماده تحویل بوده است.

شایان ذکر است افزایش تولید 50 درصدی نسبت به سال گذشته بر اساس دستور ابلاغی رئیس جمهور محترم در دستور کار قرار گرفت و برنامه تولید 650 هزار دستگاه در حال انجام است که بر این اساس 11 هزار دستگاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش تولید انجام شده است.

در خصوص خودروهای تحویل شده در گروه سایپا از ابتدای سال تا کنون نیز 313 هزار و 368 دستگاه خودرو انجام شده که با رشد 23.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است. علاوه بر این در این مدت کاهش 92 درصدی تعهدات معوق نیز محقق شده است.

انتهای پیام/

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!