پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک

گرانی بازار با واردات خودرو رفع می شود

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که با واردات خودرو، گرانی بازار رفع می شود. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو علی جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از گرانی خودرو در بازار با واردات رفع می‌شود، گفت: در حال حاضر در […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۱ آذر ۱۴۰۱

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که با واردات خودرو، گرانی بازار رفع می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از گرانی خودرو در بازار با واردات رفع می‌شود، گفت: در حال حاضر در سایپا قرعه‌کشی حذف شده است و به نظر می‌رسد در صورتی که واردات انجام شود، قرعه‌کشی در ایران خودرو نیز حذف شود اما تحقق این مهم مستلزم افزایش تولید، افزایش عرضه از طریق واردات و واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی است.

نماینده مرم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس گزارش ارائه شده تولید دو خودروساز بزرگ کشور طی 7 ماهه نخست امسال حدود 650 هزار دستگاه است از سوی دیگر 170 هزار دستگاه نیز از پارکینگ تکمیل و به بازار عرضه شده است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: براساس وعده‌های داده شده مقرر است تا پایان سال تولید خودروی سبک و سنگین در بخش خصوصی و دولتی به 1500 هزار دستگاه برسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه به صورت میانگین هر خودرو حدود 2 هزار دلار ارزبری دارد، با رشد نرخ دلار، هزینه تمام شده تولید خودرو نیز بیشتر می‌شود البته باید به این نکته توجه کرد که ما روی قیمت تمام شده تولید خودرو حرف داریم زیرا هزینه تمام شده خودرو منطقی نیست و برخی از قطعات گرانتر از ارزش واقعی آن خریداری می‌شود.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی