پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ترافیک تهران-سفرهای درون شهری

ترافیک و آلودگی، 2 معضل جدانشدنی از تهران!

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بر لزوم بازنگری طرح ترافیک تهران با هدف کاهش آلودگی هوا و ترددهای غیر ضروری تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو  سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران درباره لزوم بازنگری در طرح ترافیک تهران گفت: طرح ترافیک فعلی تهران از سال 1358 اجرایی شده و […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۱ آذر ۱۴۰۱

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بر لزوم بازنگری طرح ترافیک تهران با هدف کاهش آلودگی هوا و ترددهای غیر ضروری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران درباره لزوم بازنگری در طرح ترافیک تهران گفت: طرح ترافیک فعلی تهران از سال 1358 اجرایی شده و از آن زمان تاکنون تهران به لحاظ وسعت، جمعیت و تعداد ترددهای و سفرها کاملا متفاوت شده است.

وی افزود: بر همین اساس منطقی نیست که بر همان مدار سال‌های 1358 و 1359 حرکت کنیم و طبیعی است که لازم است بازنگری و مطالعه روی طرح فعلی انجام شود و بر اساس شرایط جدید تصمیم‌گیری شود.

حمیدی با بیان اینکه پلیس هم بازنگری در طرح ترافیک نظر مثبتی دارد، گفت:‌به نظرم اینکار باید انجام شود، اما حالا اینکه بخواهیم بگوییم در چه محدوده‌ای طرح باید کم یا زیاده شود، باید بعد از جلسات کارشناسی به تصمیم برسیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین با بیان اینکه اجرای طرح ترافیک اثر مثبتی بر کاهش آلودگی هوا و کاهش سفرهای غیرضروری در هسته مرکزی شهر داشته است، گفت: چنین طرح‌هایی در همه دنیا هم ثابت شده است. اگر بخواهیم دو مبحث آلودگی هوا و تردد و سفرهای غیر ضرور را مدیریت کنیم یکی از الزامات آن استفاده از طرح ترافیک است که در هسته مرکزی شهر و ساعات پیک ترافیک باید از آن استفاده کرد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی