رکوردزنی پس از 5 سال در تولید حودرو

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت از شکسته شدن رکورد تولید ماهانه خودرو در کشور در آبان سال جاری پس از گذشت پنج سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

عبداله توکلی لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت بیان کرد: خودروسازان کشور در هشت ماهه ابتدایی امسال توانستند پس از موفقیت‌های پی در پی، نزدیک به 750 هزار خودرو تولید کنند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد 15 درصدی نشان می دهد.

وی گفت: این درحالی است که از خرداد سال جاری، روند تولید عبور مستقیم و توقف تولید خودروهای ناقص پس از گذشت بیش از چهار سال متوالی شکل گرفت.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که دیگر می توانیم بگوییم که تثبیت جریان تولید در صنعت خودروی کشور شکل گرفته است، ابراز امیدواری کرد: پس از ترمیم جریان تولید، توسعه پلتفرم‌های جدید و تولید محصولات کیفی و رقابتی در صنعت خودروی کشور شتاب بیشتری به خود بگیرد، همان گونه که در گام دوم برنامه تحولی وزارت صنعت، معدن و تجارت این مهم مد نظر قرار گرفته است.

توکلی لاهیجانی اضافه‌ کرد: نکته درخشان کار خودروسازان و زنجیره تأمین توانمند داخلی این است که فقط در آبان امسال بیش از 122 هزار خودرو در کشور تولید شده که رکورد تولید در همه ماه‌های پنج سال گذشته از سال 1397 تاکنون را شکسته است و نشان از عبور از بحران تولید در صنعت خودروی کشور دارد.

وی اشاره کرد: نکته مهم دیگر، میزان تحویل خودروها توسط دو خودروساز اصلی کشور است که با توجه به کاهش چشمگیر خودروهای ناقص داخل پارکینگ نسبت به سال گذشته، در عمل بیش از 30 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

نظر شما !!