نوسازی تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید از اولویت های گروه سایپا است

مدیرعامل بانک صنعت و معدن و هیات همراه ضمن بازدید از خطوط تولید شرکت سایپا و مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا در نشستی با مدیرعامل و مدیران ارشد این گروه خودروساز به بررسی ایجاد شرایط بهتر در تعامل و همکاری دو طرف و رفع موارد مربوط به تفاهم نامه فی مابین با هدف اجرای بهتر آن پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این نشست با بیان شرایط وضعیت تولید و فروش محصولات گفت: شرایط تولید و فروش گروه سایپا به نسبت گذشته روند روبه رشدی داشته است و با وجود حذف 3 خودرو پرتیراژ، در سال جاری تاکنون 360 هزار خودرو تحویل مشتریان شده و 40 هزار خودرو در فرآیند تحویل است.

محمدعلی تیموری گفت: در سال گذشته 392 هزار خودرو در گروه سایپا تولید شده و خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری تا 16 آذرماه تمام تولید سال گذشته محقق شده است و امیدواریم در زمان باقی مانده تا پایان سال بتوانیم تعداد 120 هزار خودرو دیگر تولید و تحویل مشتری دهیم.

او افزود: در حوزه صادرات خودرو، از 6 شرکت انتخاب شده برای واردات خودرو از سوی وزارت صمت، 3 شرکت متعلق به گروه سایپا است که با سیاست گذاری های وزارت صمت و گروه سایپا انتخاب 3خودرو به روز و مدرن با قیمت زیر 10 هزار دلار در دستور کار قرار دارد. همچنین 2 خودرو زیر 20 هزار دلار جهت واردات در نظر گرفته شده که مراحل واردات این 5 مدل خودرو جهت عرضه به بورس کالا در جریان است.

تیموری خاطر نشان کرد: گروه سایپا مجوز 36 هزار خودرو وارداتی را در سال جاری دریافت کرده است که با توجه به عدم قیمت گذاری دستوری و عرضه محصول در بورس کالا، روند سود سازی گروه سایپا بهبود خواهد یافت.

او با بیان اینکه تولیدات صادراتی برای گروه سایپا از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: اقدامات مناسبی در این حوزه صورت گرفته است، به نحوی که در سال جاری تا کنون 11 هزار دستگاه کوییک برای صادرات به ونزوئلا نهایی شده و همچنین علی‌‌‌رغم توقف تولید پراید در داخل کشور، 5 هزار خودرو پراید به سفارش عراق در حال تولید است که باید در مدت چند ماه آینده تحویل شود.

مدیرعامل گروه سایپا گفت: خوشبختانه شرکت های قطعه ساز گروه سایپا شرایط مناسبی به لحاظ تولید دارند و تعداد زیادی از این شرکت ها رکورد تولید 5 سال گذشته خود را شکسته اند که با سرمایه گذاری، بازسازی و توسعه ماشین آلات و تجهیزات، روند روبه رشد تولید در این شرکت های را می توان انتظار داشت.

او افزود: در چند سال اخیر در گروه خودروسازی سایپا بازسازی و نوسازی ماشین آلات صورت نگرفته است که در این راستا با حمایت های مالی بانک صنعت و معدن، بازسازی و نوسازی خطوط تولید گروه سایپا در جریان است و با سرمایه گذاری مناسب در بخش تولید می توان شاهد بهبود روند کیفیت محصولات بود.

او از دریافت مجوزهای لازم از وزارت صمت جهت سرمایه گذاری و نوسازی در شرکت مگاموتور خبر داد و افزود: قوای محرکه قلب تپنده خودرو است و با نوسازی این بخش به زودی شاهد تحول و تولید قوای محرکه در گروه خودروسازی سایپا خواهیم بود.

در این مراسم علی خورسندیان، مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: در سال های گذشته بانک صنعت و معدن تعاملات خوبی با گروه سایپا داشته است و این گروه خودروساز یکی از بهترین مشتریان بانک صنعت و معدن بوده است.

او افزود: بر این اساس تفاهم نامه ای با شرکت سایپا امضاء شد که بخشی از این تفاهم نامه عملیاتی شده و در قالب تسهیلات به شرکت سایپا و شرکت های زیر مجموعه آن در جریان است.

خورسندیان تاکیدکرد: بخشی از این تسهیلات شامل اوراق گام است که تاکید داریم به زودی انجام شود و در نشستی که امروز با مدیرعامل گروه سایپا انجام شد مسائل مربوط به این تفاهم نامه مورد بررسی قرار گرفت و امیدوارم این همکاری روزافزون کماکان با گروه سایپا ادامه داشته باشد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: در شرایط سخت اقتصادی کشور، تلاش مدیران ارشد گروه سایپا جهت بهبود وضعیت موجود بسیار ارزنده است به نحوی که چرخ تولید به خوبی درحال حرکت است و و در بازدید از خطوط تولید این مسئله کاملا مشهود بود.

او گفت: با توجه به سابقه همکاری گروه سایپا و بانک صنعت و معدن، این بانک در راستای رسالت خود که کمک به بخش صنعت است تلاش خواهد کرد تا بیش از پیش به مجموعه های خوشنام و توانمندی مانند گروه سایپا در مسیر تولید کمک کند.

انتهای پیام/

نظر شما !!