تاکسی لند ایران خودرو سیاست مثبتی است

طرح تاکسی لند ایران خودرو سیاستی بسیار مثبت و نیازمند حمایت دولت، مجلس و سایر ارکان حاکمیت است

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اجرای طرح تاکسی لند از سوی ایران خودرو را از بسیاری جهات حائز اهمیت دانست و گفت: استفاده از خودروهای برقی به ویژه تارا در طرح تاکسی لند برای مواجهه با ترافیک و آلودگی هوای کلانشهرها سیاستی درست بوده و نیازمند حمایت دولت و ورود بخش خصوصی است.

کیومرث سرمدی واله در خصوص اقدام ایران خودرو در راه‌اندازی طرح تاکسی‌ لند با استفاده از خودروهای برقی و تاثیری که این طرح بر رفع مشکلات حمل‌ونقل عمومی می‌تواند داشته باشد، اجرای این طرح را از بسیاری جهات حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: با توجه به اهمیت ناوگان حمل‌ونقل باری و مسافری و تاثیر آن بر توسعه، صرفه‌جویی در زمان، هزینه‌ و آرامش روحی و فکری شهروندان، این ناوگان با مشکلات متعددی از جمله فرسودگی، نبود پشتوانه‌های نقدینگی در بخش دولتی و بعضا عدم حمایت از بخش خصوصی مواجه است.

وی با اشاره به اینکه واگذاری خدمات به بخش خصوصی و حمایت از این بخش توفیقات بیشتری را نسبت به بخش دولتی به همراه دارد، افزود: حرکت به سمت استفاده از خودروهای برقی از جمله ون برقی در کاهش آلودگی محیط زیست، کاهش هزینه‌ها و تسهیل جابجایی مسافران بسیار موثر خواهد بود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدام ایران خودرو در تزریق خودروی تارا به این ناوگان و تاثیر آن بر بهبود سیستم حمل‌ونقل کشور تاکید کرد: حرکت به سمت خودروهای برقی و همچنین ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز برای این خودروها از جمله جایگاه‌های شارژ سیاستی درست و بسیار مثبت است.

سرمدی واله بیان کرد: تبدیل خودروی تارا به برقی و بهینه‌سازی سیستم آن در راستای مصلحت مصرف‌کنندگان اعم از بخش خصوصی، دولتی، اشخاص و تنظیم قیمت به نحوی که بتواند به این ناوگان کمک کند، طرح بسیار خوبی در مواجهه با ترافیک و آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرها از جمله تهران بوده و نیازمند حمایت دولت و ورود بخش خصوصی است.

وی در پایان در خصوص نقش سایر نهادها از جمله شهرداری در عرضه محصول برقی ایران خودرو و ایجاد زیرساخت ایستگاه‌ شارژ خاطرنشان کرد: حاکمیت اعم از شهرداری‌ها، وزارت کشور و سایر نهادهای دخیل در این حوزه و دولت با استفاده از تمام ابزارها و همچنین مجلس می‌بایست برای موفقیت این طرح به این عرصه ورود نمایند.

انتهای پیام/

نظر شما !!